Search
Close this search box.

Britský velvyslanec navštívil Ostravu

Primátor Tomáš Macura a náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová přijali v pondělí 3. prosince britského velvyslance Nicka Archera. Diplomat se zajímal o rozvoj města a probíral případné britské investice.

Velvyslanec Spojeného království velké Británie a Severního Irska Nick Archer Ostravu navštívil vůbec poprvé. Zajímal se o proměnu města v průběhu posledních třiceti let. „Ostrava byla průmyslovým městem. Zvládla útlum průmyslu, vznikly zde nové pracovní příležitosti a město se proměnilo v moderní metropoli plnou zeleně,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Diskutovali o budoucnosti Arcelor Mittal ve vztahu k Liberty House, protože vedení města postrádá konkrétnější vizi Liberty House.

Primátor také zmínil, jak se mění městská hromadná doprava, v níž od konce roku 2020 nebudou nasazovány dieselové autobusy, které nahradí ekologičtější vozy využívající elektřinu nebo stlačený zemní plyn.

Nick Archer probral s primátorem a náměstkyní možnosti britských investic v Ostravě. Ocenil, že v Ostravě vznikají specializovaná a výzkumná pracoviště zaměstnávající špičkové odborníky. Nadchl jej také festival Colours of Ostrava. Velvyslanec působí v České republice od ledna letošního roku a v červenci se mu z časových důvodů nepodařilo na festival přijet, nicméně v příštím roce si na něj v kalendáři zarezervuje termín.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient