Search
Close this search box.

Břeclavští strážníci opět absolvují stáže s posádkami záchranek

Od půlky února letošního roku břeclavští strážníci opět jezdí s posádkami záchranné zdravotnické služby. Tyto stáže strážníci absolvují již třetím rokem a zvyšují tak svou odbornost. Nezřídka bývají hlídky městské policie u zkolabovaného nebo zraněného člověka jako první a správné vyhodnocení situace včetně poskytnutí neodkladné první pomoci je právě na nich. Pro představu – za rok 2017 poskytovali břeclavští strážníci první pomoc při dopravních nehodách se zraněním či náhlého kolapsu osob ve více než 100 případech a seniorům, volajícím si o pomoc strážníků S.O.S. hodinkami, kterých už je zapůjčeno bez mála 90, poskytovala hlídka první pomoc ve čtrnácti případech. A právě teoretické i praktické vzdělávání strážníků v oblasti zdravovědy a poskytování první pomoci úzce z projektem S.O.S. hodinek souvisí. Cílem odborného výcviku je tedy získat praktickou zkušenost z práce záchranářů, ale i potřebné znalosti a dovednosti při poskytování různých druhů první pomoci. Záchranáři je tak předávají strážníkům přímo při ostrých výjezdech ZZS.
Nelze nezmínit bezmeznou ochotu, trpělivost a obětavost záchranářů jak při komunikaci tak i při péči o pacienta – přestože s některými to jde jen velmi ztěžka (ať už vinou těžké nemoci, či přemíry alkoholu). A za to jim také patří velké poděkování.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient