Search
Close this search box.

Břeclavští policisté zaznamenali zvýšený nárůst dopravních nehod, apelují na řidiče a cyklisty

Policisté na Břeclavsku během uplynulého měsíce zaznamenali výrazný nárůst dopravních nehod. V průběhu měsíce dubna šetřili celkem 63 událostí, což je v porovnání s dubnem loňského roku o 27 nehod více. Během těchto nehod naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn, ale zaznamenána byla 4 těžká a 22 lehkých zranění. Vzniklá škoda se vyšplhala téměř na částku 3,5 milionu korun. Mezi nejčastější příčiny patřil nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti a také rychlost.

Policie by chtěla touto cestou apelovat na všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali pravidla a povinnosti, které jim zákon ukládá. U řidičů se strážníci setkávají často s tím, že usedají za volat pro vlivem návykových látek, což mnohdy vede k nehodovosti. Jen během uplynulého měsíce policisté při kontrolách narazili na třicítku řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu a u dvaceti vyšel pozitivně test na přítomnost drog. I cyklisté usedají na jízdní kola, přestože předtím vydatně popíjeli. Bohužel nejsou výjimkou případy, kdy je cyklista pod tak silným vlivem alkoholu, že nezvládne jízdu, spadne z kola a způsobí si zranění.

Během nastávajícího teplého počasí se region pomalu proměňuje v cyklistický ráj. Nesmírně důležité je správné osvětlení jízdního kola při snížené viditelnosti, které je opravdu nezbytností. Některé děti jedoucí na kole nemají připevněnou na hlavě bezpečností přilbu! Policie důrazně upozorňuje rodiče, aby na své děti dohlíželi a tuto povinnost jim znovu připomněli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient