Search
Close this search box.

Břeclavští policisté šetří dopravní nehodu v Mikulově, hledají svědky

Dopravní policisté v neděli vyjížděli k nehodě, která se stala v 19.37 hod. na silnici I/ 40 u obce Mikulov. Řidička vozidla Renault Scenic jela ve směru od Mikulova na Sedlec a přední částí vozidla narazila do chodce, který se na silnici pohyboval. Po nehodě byl zraněný muž odvezen záchrannou službou do nemocnice.

Policisté uvítají pomoc ze strany svědků, kteří si chodce všimli. Zejména by jim pomohly informace o tom, kde se chodec před nehodou pohyboval – zda šel přímo po komunikaci nebo ji chtěl přecházet. Uvedené poznatky uvítají kolegové z břeclavského dopravního inspektorátu na tel. čísle 974 632 252 nebo na mob. telefonu 602 469 135.

V souvislosti s uvedenou dopravní nehodou chtějí policisté apelovat na chodce, kteří se v silničním provozu pohybují v době, kdy je špatná viditelnost. Jednou z možností, jak zvýšit svoji bezpečnost, je používání reflexních prvků. Reflexní materiály odrážejí světlo v úzkém kuželu zpět ke zdroji ve vzdálenosti až 200 metrů a tím dávají řidiči dostatek času na to, aby reagoval. Vidět a být viděn je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient