Břeclavští jednali na ministerstvu o obchvatu

(Aktualizováno před )

Na základě květnového jednání vlády v Břeclavi inicioval místostarosta města Svatopluk Pěček minulý týden jednání o břeclavském obchvatu na ministerstvu životního prostředí za účasti zástupce investora (ředitele závodu ŘSD Brno) a ředitele Agentury na ochranu přírody a krajiny.
Znovu se na ministerstvu ověřovala možnost samostatného zahájení výstavby neproblémové části obchvatu, která neprochází přes evropsky významnou lokalitu Natura (úsek mezi sjezdem z dálnice a komunikací Bratislavská). Tuto možnost navrhoval i premiér Babiš při návštěvě v Břeclavi. Ministerstvo však opět potvrdilo, že výstavbu obchvatu lze realizovat pouze jako celek dle již vydaného územního rozhodnutí.

Ale významného posunu bylo dosaženo v souvislosti s novelami stavebního zákona a zákona o ochraně přírody a krajiny. „Z uvedených novel zákonů vyplývá, že lze nezbytná povolení, potřebná k realizaci záměru obchvatu, vydat ještě před zajištěním funkčnosti uložených, kompenzačních opatření z důvodů průchodu části obchvatu přes evropsky významnou lokalitu Natura. Tudíž povolování stavby obchvatu a realizace kompenzačních opatření mohou být řešeny souběžně, čímž se přípravné práce na obchvatu urychlí,“ uvedl místostarosta Svatopluk Pěček a dodal: „Chceme zároveň občany ujistit, že současné vedení města dělá maximum možného, abychom se co nejdříve dočkali zahájení výstavby dlouho očekávaného obchvatu našeho města.“

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz