Search
Close this search box.

Brankářka Veronika Tomšová vyinkasovala od Liberce jen jedinou branku

Pouze dva góly při hře v pěti proti pěti inkasovalo družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v úvodních dvou duelech čtvrtfinále extraligy s Libercem. První zápas ostravský tým vyhrál 4:1, druhý pak 9:2.

Pouze dva góly při hře v pěti proti pěti inkasovalo družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v úvodních dvou duelech čtvrtfinále extraligy s Libercem. První zápas ostravský tým vyhrál 4:1, druhý pak 9:2.
Na parádních výsledcích mají podíl i brankářky Veronika Tomšová, která odchytala první duel, a Pavla Lišková. Tomšová inkasovala jedinou branku, a to při pětiminutové přesilovce soupeře, kdy byla vyloučena Nela Kapcová.

Veroniko, v prvním zápase jste dostala jen jeden gól. Mohlo to být ještě lepší ?
Určitě mohlo. V první řadě nemuselo vůbec dojít k pětiminutovému trestu, protože Nelča hráčku Liberce nezasáhla hokejkou, ale míčkem. Chápu však, že se to rozhodčím hodnotí těžko. U samotné gólové situace jsem pak použila špatný typ přesunu a nestihla se k tyčce dostat optimálně, takže to tam prošlo.

Ve druhém jste přepustila místo spoluhráčce Pavle Liškové. Vliv zranění, nemoci, nebo to bylo trenérská volba ?
Byli jsme tak domluvení s trenéry dopředu. Takže jsme věděli, co a jak bude.

I Pavla Lišková se držela, pustila pouze dvě branky. Holky před vámi tak dobře brání, nebo je ofenzíva Liberce slabší ?
Myslím, že ofenzíva Liberce není vůbec slabá, spíš naopak, často se dostávají do nebezpečných zakončení. Nám se ale konečně daří plnit všechny pokyny směrem do obrany. Holky hodně blokují, hlídají krosové přihrávky a pracují výborně na brankovišti. I přesto je ale na čem pracovat.

Po dvou zápasech vedete 2:0. Příjemnější role než loni, že ?
To určitě ano. Byť na loňskou sérii s Bohemians rády vzpomínáme, víme, že tento rok jsme v jiném postavení než ten minulý. Je super, že jsme zatím dokázaly splnit očekávání.

Do semifinále je ale pořád daleko. Jakými zbraněmi se podle vás dá přejít přes Liberec co nejrychleji ?
Pokud se nám podaří převést náš herní obraz z tohoto víkendu do Liberce, myslím, že sérii ukončíme. Semifinále je sice daleko, ale příprava probíhá už teď během zápasů i tréninků.

Liberec na vás po volbě soupeřů „zbyl“. Je to pro vás ve čtvrtfinále dobrý soupeř, nebo jste si přály někoho jiného ?
Při letošním výběru byla možná doslova jakákoliv varianta. Svým způsobem jsme to tak trochu čekali. Přáli jsme si možná trochu kvalitnějšího soupeře, ale po prvních dvou kolech víme, že Liberec se na nás dobře připravil a série pro nás může být přínosná. Navíc se těšíme na výjezd do Liberce, který bychom chtěly pojmout i jako teambuilding.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient