Search
Close this search box.

Brankář Znojma Antonín Buček bere smolnou penaltu na sebe

Ne příliš šťastný zápas proti FC Hradci Králové zažil Antonín Buček. Brankářská jednička znojemského celku se nejprve na začátku duelu dopustila špatné rozehrávky, po které následoval faul ve vápně a pokutový kop. Ve druhém poločase ke všemu Buček schytal koňara, který mu v zápase nedovolil pokračovat. „Kdybychom vedli, tak bych to dochytal, ale za mančaft mám nějakou zodpovědnost,“ vysvětluje střídání.

Tondo, s Hradcem se asi jednalo o hodně šťastný bod…
Je potřeba, aby gólman měl štěstí. Měli tam nějaké šance a samozřejmě mohli vyhrát.

Kdy Ti v zápase nejvíce zatrnulo?
Zajisté při penaltě. Před jejím zahráváním jsem to nechtěl odkopávat, chtěl jsem to nahrát Helisovi, (David Helísek) jejich hráč míč však vystihl a ještě z toho byl faul. Při penaltě se štěstí obrátilo na moji stranu, bylo z toho břevno a nebyl gól.

Jednalo se před tvým nepovedeným odkopem také o špatnou přihrávku Františka Malára?
Ne, to vůbec ne. Byla to má chyba, míč jsem mohl odpálit kamkoliv jinde, chyba v rozehrávce padá na moji hlavu. Jak jsem měl první myšlenku, tak místo tam bylo volné, potom jsem to odkopával. Myslím, že se jednalo Vlkanovu. (Adam Vlkanova, záložník FC Hradce Králové) Pak si balón posunul. Myslel jsem si, že tam budu dříve.

Hradec se prezentoval vysokým presinkem. Dělalo nám to velký problém?
K tomu, abyste takovou hru mohli hrát, tak musíte mít hodně nabídky, hodně pohybu. Po středu soutěže jsme si možná tolik nevěřili. Barcelona se také prezentuje vysokým presinkem. Pokud to ten mančaft umí hrát, tak se proti tomu těžko hraje.

V čem byl oproti zápasu s MFK Vítkovicemi, kde přišla výhra 6:0, největší rozdíl? Vyšlo tam všechno?
Ve Vítkovicích jsme měli daleko více času. Naši střeďáci dávali průnikovky, které vycházely. S Hradcem jsme dané příležitosti mohli využít, ale nedali jsme je tak jako ve Vítkovicích. Hradec je někde jinde než Vítkovice. Na všechno jsme tam měli čas, ale jak jsi říkal, Hradec měl vysoký presink, proti kterému se těžko hrálo.

Ve druhém poločase zápasu ses zranil. Co se Ti přesně stalo? Bylo to při zákroku chvíli po padesáté minutě, kdy jsi měl střet s útočníkem Hradce?
Na uvolněnou nohu jsem dostal koňar do stehna. Už mi to tvrdlo. Kdybychom vedli, nechci říkat 2:0, 3:0, tak bych to dochytal, ale za mančaft mám nějakou zodpovědnost. Věděl jsem ale, že se na tu nohu nemůžu pořádně postavit, takže jsem šel radši dolů. Vlasta (Vlastimil Veselý – pozn. aut.) to zvládl super. Teď máme měsíc do přípravy, takže snad to bude dobré.

Co je v jarní části potřeba změnit, aby nepřišel sestup?
Na sestup vůbec nemyslíme, i když jaro bývá všelijaké. Loni jsem s Frýdkem-Místkem zažil, že se tam dějí všelijaké věci. V zimě musíme dobře potrénovat. Teď to bude na vedení, jestli nějaké posily přijdou nebo nepřijdou. Takhle bych to viděl.

Jak bys celý podzim ze svého pohledu zhodnotil? Co bylo klíčové?
Vzhledem k tomu, jaké máme hráče, včetně Michala Ordoše, nás celou dobu provází velké množství ztrát. Chybí nám vysoký útočník, který by udržel balón. Máme hodně zkažených míčů. Když se podíváte na zápasy, tak i proti Hradci jsme mohli dát balón, po kterém by hráči šli sami na branku soupeře. Na místo toho se balón to zašmodrchá. To již není o smůle, že se to odrazí k nim. Oni tomu jdou naproti, oni makají, a proto se míč k nim odrazí. Musíme makat tak, jak jsme makali, jak makají někteří hráči. Musí se to strhnout a věřím, že v jarní část to bude dobré.

Zmínil jsi vysokého hráče v útoku. Mohli jste postrádat také Dženise Beganoviče, který chyběl více jak dva měsíce?
Tak určitě. Begi je konstruktivní hráč, Teplajs (Jakub Teplý) je spíše takový bijec. Dženis naopak míč podrží. Určitě chyběl. Nevím, jak to vidí ostatní, ale můj pohled je takový, že nám chybí takový hráč, nechci říci jako Jan Koller, ale takový typ, který míč podrží, když vykopneme balón. I když dneska (zápas se hrál v pátek – pozn. aut.) mi to moc nešlo. Míč je hned zpátky, neuhrajeme ho, neprodloužíme. V tom si myslím, že je problém.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient