Search
Close this search box.

Brankář Vlastimil Skalický hovoří o postupu do finále play-off

Náchodští Rytíři zatím procházejí vyřazovacími boji jako nůž máslem a jednou z hlavních postav úspěchu je Vlastimil Skalický. V šesti zápasech inkasoval pouze šestnáctkrát, v prvním zápase proti Opavě vychytal nulu a v dalších dvou vládl při nájezdech.

Ahoj Vlasto. Náchod postoupil do finále play-off Národní ligy. Co tomu říkáš?

Ahoj, je to nádherný pocit a člověk by řekl, že je co slavit, ale ještě to nekončí…

Čekal jsi takový úspěch, když jsi před devíti měsíci přicházel do týmu?

Šel jsem do tohoto týmu s cílem postupu, protože jsem věřil, že realizační tým je schopen splnit své sliby s nároky na přípravu hráčů a zajistit potřebné prostředí pro rozvoj. Přece jen se moje kariéra blíží ke konci a já toho v posledních letech florbalu obětoval opravdu hodně, ale úspěch z toho nebyl…

Jak je možné, že to nováček soutěže dotáhl tak daleko? Je to důkazem fungující organizace?

Je to tvrdá práce realizačního týmu. Dělá pro nás maximum a drží tvrdou ruku nad skvělou partou lidí… Výjimky neexistují, pro všechny jsou stejná pravidla! A pak i jedna rozdílná věc oproti jiným týmům, kde jsem hrál – tady chtějí být dobří ještě lepšími a proto si tréninky ještě přidávají.

V semifinále jste postoupili přes Opavu, v jejímž kádru najdeme řadu skvělých ofenzivních hvězd. Prozradíš čtenářům, zda si se na soupeře nějak speciálně připravoval?

Samozřejmě. Půl mého výkonu dělá trenér brankářů Dan Prouza, který soupeře rozebírá a snaží se, abych na něj byl připraven. Osobně už se těším, až to skončí, je toho moc a prakticky se připravuji denně. Jinak, za svoji téměř dvacetiletou kariéru jsem poznal spoustu hráčů a chytal proti spoustě hvězd a mnohokrát jsem si dokázal, že se jich nebojím. Je to vždy nová výzva!

Ve finále se Rytíři střetnou s Rožnovem, který v play-off kosí jednoho favorita za druhým. V základní části dvakrát vyškolili soupeře z efektivity, v play-off je to však Rožnov, kdo se může pyšnit největší efektivitou střelby. Co to pro pro hráče znamená?

Čekám těžké zápasy s málem střelby na naší bránu. Budou dokonale připraveni, jsou zkušení a dobře brání. Nesmíme je podcenit!

Co bude podle tebe náchodským klíčem k úspěchu?

Určitě trpělivost, odhodlání a týmový duch… A plná náchodská hala, která nás požene za naším snem! Tímto bych chtěl všechny naše fanoušky poprosit, aby nás přišli podpořit a vytvořili domácí „peklo“. DÍKY!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient