Brankář Vlastimil Skalický hovoří o postupu do finále play-off

Náchodští Rytíři zatím procházejí vyřazovacími boji jako nůž máslem a jednou z hlavních postav úspěchu je Vlastimil Skalický. V šesti zápasech inkasoval pouze šestnáctkrát, v prvním zápase proti Opavě vychytal nulu a v dalších dvou vládl při nájezdech.

Ahoj Vlasto. Náchod postoupil do finále play-off Národní ligy. Co tomu říkáš?

Ahoj, je to nádherný pocit a člověk by řekl, že je co slavit, ale ještě to nekončí…

Čekal jsi takový úspěch, když jsi před devíti měsíci přicházel do týmu?

Šel jsem do tohoto týmu s cílem postupu, protože jsem věřil, že realizační tým je schopen splnit své sliby s nároky na přípravu hráčů a zajistit potřebné prostředí pro rozvoj. Přece jen se moje kariéra blíží ke konci a já toho v posledních letech florbalu obětoval opravdu hodně, ale úspěch z toho nebyl…

Jak je možné, že to nováček soutěže dotáhl tak daleko? Je to důkazem fungující organizace?

Je to tvrdá práce realizačního týmu. Dělá pro nás maximum a drží tvrdou ruku nad skvělou partou lidí… Výjimky neexistují, pro všechny jsou stejná pravidla! A pak i jedna rozdílná věc oproti jiným týmům, kde jsem hrál – tady chtějí být dobří ještě lepšími a proto si tréninky ještě přidávají.

V semifinále jste postoupili přes Opavu, v jejímž kádru najdeme řadu skvělých ofenzivních hvězd. Prozradíš čtenářům, zda si se na soupeře nějak speciálně připravoval?

Samozřejmě. Půl mého výkonu dělá trenér brankářů Dan Prouza, který soupeře rozebírá a snaží se, abych na něj byl připraven. Osobně už se těším, až to skončí, je toho moc a prakticky se připravuji denně. Jinak, za svoji téměř dvacetiletou kariéru jsem poznal spoustu hráčů a chytal proti spoustě hvězd a mnohokrát jsem si dokázal, že se jich nebojím. Je to vždy nová výzva!

Ve finále se Rytíři střetnou s Rožnovem, který v play-off kosí jednoho favorita za druhým. V základní části dvakrát vyškolili soupeře z efektivity, v play-off je to však Rožnov, kdo se může pyšnit největší efektivitou střelby. Co to pro pro hráče znamená?

Čekám těžké zápasy s málem střelby na naší bránu. Budou dokonale připraveni, jsou zkušení a dobře brání. Nesmíme je podcenit!

Co bude podle tebe náchodským klíčem k úspěchu?

Určitě trpělivost, odhodlání a týmový duch… A plná náchodská hala, která nás požene za naším snem! Tímto bych chtěl všechny naše fanoušky poprosit, aby nás přišli podpořit a vytvořili domácí „peklo“. DÍKY!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.