Search
Close this search box.

Bouřky napáchaly v kraji velké škody, blesk pravděpodobně zapálil střechu v Březině

V první letní den se přes Pardubický kraj přehnala studená fronta, kterou doprovázel silný vítr a bouřka. Vítr způsobil na některých místech v kraji pád stromů, a tak hasiči odstraňovali popadané stromy a větve například v obcích Kočí, České Třebové, Tržek, Ústí nad Orlicí, Pardubicích, Chrudimi, Chrudimi-Vlčnově, Liticích nad Orlicí, kde strom hrozil pádem na chatu. Ve většině případů se jednalo o pády stromů na komunikaci, či dráty elektrického vedení.

K požáru střechy objektu do Březiny vyjížděly jednotky hasičů ve čtvrtek 21. června v 18.53 hodin. Jednalo se o požár stodoly. Uvnitř bylo uskladněno seno, ale i sláma. Hasiči nasadili čtyři proudy vody k likvidaci požáru. Hasiči zřídili stanoviště pro dovoz vody na místo požáru. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.38 hodin. Poté hasiči postupně dohašovali všechna ohniska požáru.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Požárem byla poškozena zejména střecha stodoly. Požár způsobil s největší pravděpodobností blesk, vyloučen ale není ani úmysl. Hasiči budou ve vyšetřování pokračovat i během pátečního dne. Hasičům se podařilo uchránit majetek ve výši 1 milion korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient