Search
Close this search box.

Boskovice zahájily turistickou sezonu

V sobotu 7. dubna byla zahájena turistická sezona v Boskovicích. Tentokrát v duchu 100. výročí založení Československé republiky – Putování cestou zpět o 100 let. Oficiální zahájení proběhlo v 9.30 před budovou Městského úřadu na náměstí 9. května. Rodiče s dětmi nejprve přivítala místostarostka města Dagmar Hamalová, po té promluvili senátorka Jaromíra Vítková, starostka města Hana Nedomová a místostarosta Petr Malach.
Před startem na děti čekali koníci a kovářky, prvním úkolem bylo okout koníky.
První zastávka byla u sochy T.G. Masaryka, kde si děti nalepily první obrázek do obrázkového sešitku. Odtud se šlo k soše mateřství u pošty. Po té účastníci pochodu zamířili k Dětské léčebně pohybových poruch, kde je čekala legionářka, aby je seznámila se sochou legionáře, která u léčebny stojí. Pak se přesunuli k budově Gymnázia Boskovice a bustě Františka Palackého. Odtud je zavedla mapka na ulici Kpt. Jaroše, kde je busta Otakara Kubína. Zde si děti mohly namalovat obrázek. Pak se šlo na Masarykovo náměstí k soše Panny Marie. Předposlední zastávkou se stala pamětní deska Karla Absolona na rezidenci, kde si děti mohly zahrát na archeology a najít Věstonickou venuši. Odtud rodiče s dětmi vyrazili k soše Boženy Němcové před ZŠ Sušilova, kde skládali obrázky s jednotlivými pohádkami. Cíl byl před zámeckým skleníkem, kde se děti mohly vyfotit v kouzelném foto koutku nebo se svézt již na opravdovém koni. Kdo se nevozil nebo nefotil, mohl si vyslechnout vystoupení mládežnické skupiny Pružiny.
Celou akci zaštiťovalo město Boskovice ve spolupráci s Mateřskou školou Boskovice, jejíž pracovnice vystupovaly u jednotlivých soch v dobových kostýmech a seznamovaly děti a jejich rodiče s jednotlivými památkami. Pochodu se letos zúčastnilo téměř 140 dětí se stovkou rodičů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient