Search
Close this search box.

Bolevecká základka získala krajskou cenu za společenskou odpovědnost

Druhé místo v 5. ročníku soutěže Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost 2017 získala Bolevecká základní škola Plzeň. Konkrétně zabodovala v kategorii Veřejný sektor – ostatní. Škola, která má kolem 400 žáků a nachází se na okraji města, tak opakuje úspěchy z minulosti. Druhé místo v soutěži již získala za rok 2013, 2014, 2015, za rok 2016 obsadila třetí příčku.

Cílem soutěže je ocenit veřejný sektor, tedy neziskové organizace, obce, školy, nemocnice a jiné, a také podnikatelský sektor, který je v Plzeňském kraji aktivní na poli společenské odpovědnosti. Obecným cílem soutěže je iniciovat zájem organizací o principy společenské odpovědnosti, charakterizované především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti, iniciovat posun pohledu na vlastní společenskou roli z úrovně „Profit only“ (pouze zisk) k širšímu pohledu tří „P“ – „People – Planet – Profit“ („lidé – planeta – zisk“). Cenu si z rukou hejtmana Josefa Bernarda převzalo 12 subjektů ve čtyřech kategoriích. První místo získalo Centrum pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov, město Starý Plzenec a společnosti SYSTERM a GRAMMER CZ.

Kategorie Veřejný sektor – ostatní:
Centrum pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov
Bolevecká základní škola Plzeň
Středisko volného času RADOVÁNEK

Kategorie Veřejný sektor – obce:
Starý Plzenec
Břasy
Holýšov

Kategorie Podnikatelský sektor – do 250 zaměstnanců:
SYSTERM s.r.o.
Ibis hotel Plzeň / Kateřinská hotel s.r.o.
SAFEROAD Czech Republic s.r.o.

Kategorie Podnikatelský sektor – nad 250 zaměstnanců:
GRAMMER CZ, s.r.o.
Škoda JS a.s.
Borgers CS spol. s.r.o.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient