Boleslavští fotbalisté slavili zaslouženou výhru, rozstříleli pražské Bohemians

(Aktualizováno před )

Boleslavští se výhrou nad vršovickými Bohemians posunuli v prvoligové tabulce právě před tohoto soupeře. U všech tří gólů byl Komlichenko, který sám jeden dal, již dvanáctý podzimní, a na další dva přihrál.

První poločas začal dobře pro boleslavské fotbalisty, neboť do utkání velmi mizerně vstoupil vršovický brankář Valeš. Už ve 4. minutě si Bohemians vynutili první rohový kop, kterému Boleslavští odolali, a z protiútoku po Ladrově centru nepřesně hlavičkoval Komlichenko.

V 6. minutě naivní a především pomalou rozehrávku brankáře Valeše zachytil uvnitř soupeřovy šestnáctky Komlichenko a po jeho nezištné přihrávce Přikryl střílel do opuštěné branky – 1:0.
V příštích minutách Konaté vystřelil nepovedeně mimo vršovickou branku, naopak na druhé straně Yusufovu bombu pozorný Šeda vyrazil. V polovině poločasu Boleslavští promarnili svůj první roh a vršovický Filip Hašek trestný kop z necelých pětadvaceti metrů. Ve 30. minutě Hubínek založil boleslavskou akci přes Ladru po jehož přihrávce byl při zpracovávání míče Komlichenko podkopnutý na hranici velkého čtverce. Nařízený trestný kop Komlichenko hanebně zahodil.

Ve 35. minutě předvedli Boleslavští parádní kombinační akci. Začal ji na polovině hřiště Komlichenko a pokračovala přes Hubínka a Ladru k Přikrylovi, z jehož přízemního centru napříč brankovištěm Komlichenko ve skluzu u pravé tyče zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

V předposlední minutě poločasu Marešovu bombu Valeš vyrazil jen ke Komlichenkovi a jeho střelu vršovický obránce rukou srazil mimo branku. Rozhodčí Franěk místo penalty nařídil jen roh, kterému se Bohemians ubránili.

Ve druhém poločase Boleslavští své vedení zvýraznili třetím gólem a zaslouženě se radovali z první domácí výhry bez inkasovaného gólu. Zprvu po změně stran boleslavské ofenzivní snažení naráželo na nepřesnosti ve finálních přihrávkách. Útočné pokusy Bohemians končily buď hodně nepřesným zakončením, nebo v rukavicích jistého brankáře Šedy. V 62. minutě po spolupráci s Přikrylem byl uvnitř vršovické šestnáctky beztrestně sražen Ladra. V 70. minutě Boleslavští promarnili svůj třetí roh a navíc připustili soupeřův brejk, v jehož závěru Yusuf pádil sám proti Šedově brance, kterou však netrefil.

V 75. minutě po Přikrylově pasu Komlichenko odtáhl boleslavskou ofenzivní akci od půlící čáry do soupeřovy šestnáctky, kde přihrál rozběhnutému Džafičovi a ten podle gólmana Valeše poprvé skóroval v boleslavském dresu – 3:0.

V poslední čtvrthodince včetně nastavených tří minut si Boleslavští vedení pohlídali.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0

Góly: 6. Přikryl, 35. Komlichenko, 75. Džafič. ŽK: Matějovský, Džafič, Mareš – Mašek, Bederka. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Ratajová. Diváků: 2 539.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Mareš – Hubínek, Matějovský (66. Kateřiňák) – Ladra (84. Daniel Novák), Přikryl, Konaté (46. Džafič) – Komlichenko.
Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – Reiter, Filip Hašek, Bederka (80. Švec), Vaníček (46. Mašek) – Záviška (58. Vodháněl), Júsuf.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz