Boleslavský trenér Jozef Weber těžko hodnotí porážku svých fotbalových svěřenců

První domácí utkání nové prvoligové sezóny skončilo pro Boleslav nečekaně vysokou porážkou, kterou trenér olomouckého soupeře označil za krutou, ale boleslavský kouč Jozef Weber s jeho diplomatickým hodnocením nesouhlasil.

„Je to pro mě těžké hodnotit,“ řekl na úvod svého vystoupení před novináři boleslavský trenér Jozef Weber. „Zaslechl jsem, že pro nás byla čtyřgólová porážka příliš krutá. Já tvrdím, že nebyla krutá. Prohráli jsme vysoko, protože jsme se nechovali dobře ani v jednom pokutovém území. Soupeři jsme nechávali příliš mnoho prostoru a on nás potrestal. Neřešili jsme dobře soubojové situace,“ pokračoval Jozef Weber, pro kterého bude nyní prioritní vypořádat se s organizací defenzívy, když tým ve dvou zápasech obdržel sedm gólů. „To není problém jen obránců, náš největší problém je v defenzívě celého mužstva, které je mladé a má značnou perspektivu. Nebojím se, že bude hrát o záchranu v lize,“ dodal Jozef Weber, jenž přiznal, že nahradit Matějovského, který po dvaceti minutách kvůli zranění odešel předčasně ze hřiště, bylo pro boleslavský tým hodně složité.

Olomoucký trenér Václav Jílek přiznal, že po domácí prohře s pražskou Slavií, mu výhrou v Mladé Boleslav spadl obrovský kámen ze srdce. „Náš výkon určitě nebyl bezchybný, i když konečný výsledek je jednoznačný, jsme jistě schopní hrát kvalitněji především v obranné fázi. Vždyť boleslavský soupeř měl nejméně tři velké šance, a kdyby proměnil svoji první, nebo po přestávce vyrovnal, byl by vývoj utkání možná zcela jiný. Věděli jsme, že má problémy po ztrátě míče a díky tomu jsme uspěli. Byli jsme extrémně produktivní, i když branky jsme dali velmi pěkné. Pro Boleslav to je krutá prohra, takové jednostranné rozložení sil, jak by se podle výsledku zdálo, na hřišti nebylo.“ Václava Jílka těšilo, že mužstvo výhrou v Boleslavi získalo strašně důležité body před vstupem do předkola Evropské ligy a před domácím ligovým duelem s Plzní. Pochvaloval si výkon brankáře Buchty, i když mu přiznal nezbytnou dávku štěstí při boleslavských šancích, a byl potěšený tím, že se na čtyřech gólech podíleli čtyři různí hráči.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.