Search
Close this search box.

Boleslav s přispěním kraje opraví ulici Na Klenici

Město připravuje celkovou rekonstrukci ulice Na Klenici s odhadovanými náklady cca 5,5 milionu korun. Na tuto revitalizaci přispěje Středočeský kraj dotací do výše čtyř milionů korun. Jak řekl náměstek primátora Jiří Bouška, poskytnutí dotace kraj již schválil a její přijetí a příslušnou smlouvu schválilo v pondělí i zastupitelstvo města Mladá Boleslav. Vlastní rekonstrukci ovšem bude předcházet oprava potrubí společnosti VAK. Práce na proměně lokality tedy začnou letos, ale většina prací se dokončí až v příštím roce.

Ulice Na Klenici, v níž soukromý investor také postupně rekonstruuje budovy někdejší továrny pro jiné využtí, dostane po rekonstrukci nový povrch komunikací, vzniknou zde legální parkovací místa, veřejné osvětlení a celkově se tak prostor zkultivuje. Z této členité ulice vedou i dva můstky přes Klenici k lesoparku Štěpánka. V současné době zde v době hokejových zápasů parkují auta, kde se dá, a celkový vzhled ulice je hodně zanedbaný.

Náměstek primátora Bouška upřesnil, že plánovaná rekonstrukce lokality Na Klenici je součástí společných záměrů města a automobilky Škoda zásadně revitalizovat celou část města pod hradem a umožnit pohodlné a příjemné propojení klidových lokalit – Krásné louky a Štěpánky. Město již investovalo desítky milionů korun do úprav Ptácké ulice, automobilka zde vybudovala vývojová centra a město dál pokračuje v postupných výkupech pozemků pod hradem. Vše podle Boušky míří k tomu, aby zhruba za čtyři roky byla celá tato část města v nové podobě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient