Bohužel se opět o Velikonocích umíralo na silnici

Čtyři lidé zemřeli na silnicích během velikonočních svátků. Nejtragičtější byl pátek, kdy při nehodách zesnuly tři osoby.

První tragická nehoda se stala na Velký pátek v Městci Králové v okrese Nymburk. Řidič zde zahynul při nárazu do stromu.
Druhé dopravní neštěstí bylo nahlášeno z Mariánských Lázní, kde byl chodec na přechodu sražen řidičem, který bohužel nerespektoval červený semafor. Umíralo se i v Brně při nárazu dvou aut, který nepřežil jeden z řidičů.
Poslední obět dopravních nehod o Velikonocích byla zaznamenána v pondělí a to v Karviné. „Muž ve věku 26 let jel na kolečkových bruslích po silnici ve směru na Ostravu v pravém jízdním pruhu. Za světelnou křižovatkou přejel z pravého do levého jízdního pruhu, kde ho srazilo ve stejném směru jedoucí vozidlo. Muž na kolečkových bruslích po střetu utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem, a na místě zemřel,“ podotkla k tomuto neštěstí por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková z KŘP Moravskoslezského kraje.

Velikonoce jsou dlouhodobě jedny z nejrizikovějších období v silničním provozu. Jednak je to z důvodu alkoholu, který (bohuže)l neodmyslitelně patří k těmto svátkům. Zvýšený provoz bývá i díky tzv. svátečním jezdcům, kteří často po delší odmlce za volantem nedokáží odhadnout správně některé situace.

Podle statistik se během posledních dvaceti let, co se týká velikonočních svátků, stal nejtragičtějším rok 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 osob! V posledních letech se situace zlepšila, přesto bohužel nadále lidé na silnicích v tomto období umírají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!