Search
Close this search box.

Bohužel se opět o Velikonocích umíralo na silnici

Čtyři lidé zemřeli na silnicích během velikonočních svátků. Nejtragičtější byl pátek, kdy při nehodách zesnuly tři osoby.

První tragická nehoda se stala na Velký pátek v Městci Králové v okrese Nymburk. Řidič zde zahynul při nárazu do stromu.
Druhé dopravní neštěstí bylo nahlášeno z Mariánských Lázní, kde byl chodec na přechodu sražen řidičem, který bohužel nerespektoval červený semafor. Umíralo se i v Brně při nárazu dvou aut, který nepřežil jeden z řidičů.
Poslední obět dopravních nehod o Velikonocích byla zaznamenána v pondělí a to v Karviné. „Muž ve věku 26 let jel na kolečkových bruslích po silnici ve směru na Ostravu v pravém jízdním pruhu. Za světelnou křižovatkou přejel z pravého do levého jízdního pruhu, kde ho srazilo ve stejném směru jedoucí vozidlo. Muž na kolečkových bruslích po střetu utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem, a na místě zemřel,“ podotkla k tomuto neštěstí por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková z KŘP Moravskoslezského kraje.

Velikonoce jsou dlouhodobě jedny z nejrizikovějších období v silničním provozu. Jednak je to z důvodu alkoholu, který (bohuže)l neodmyslitelně patří k těmto svátkům. Zvýšený provoz bývá i díky tzv. svátečním jezdcům, kteří často po delší odmlce za volantem nedokáží odhadnout správně některé situace.

Podle statistik se během posledních dvaceti let, co se týká velikonočních svátků, stal nejtragičtějším rok 2003, kdy na silnicích zemřelo 25 osob! V posledních letech se situace zlepšila, přesto bohužel nadále lidé na silnicích v tomto období umírají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient