Bohumínské fotbalisty čeká již v sobotu pohárová bitva s Hlučínem

Po sérii tří přípravných utkání fotbalisté bohumínského Bosporu vstoupí do národního poháru MOL Cupu, ve kterém se doma střetnou netradičně už v sobotu v 17 hodin se třetiligovým Hlučínem. Favoritem na postup je ale pátý celek minulého ročníku MSFL.

„Po první fázi přípravy, kdy jsme se hodně věnovali nabírání kondice, se teď nachází tým ve druhé, herní části. Ladíme náš projev tak, abychom byli kvalitně připraveni na divizní premiéru v Havířově. Pohárový zápas s Hlučínem nám ukáže, jak na tom teď jsme,“ uvedl trenér loňského divizního nováčka z Bohumína Martin Špička.

Jeho svěřenci zatím prohráli v létě s Petřkovicemi 0:2, Bílovcem 3:4 a v úterý porazili Petrovice 6:2. „Zatím to nechci nijak hodnotit. Některé věci se mi líbily, jiné méně. Co mě ale mrzí, jsou zranění tří hráčů. Snad to ovšem nakonec nebude v případě Leibla, Padýcha ani Paleje tak vážné, jak to někdy zprvu vypadalo,“ doufal kouč Bosporu.

Pohárový duel bude prestižní pro domácího útočníka Martina Hanuse, který stěžejní část svojí kariéry prožil v Hlučíně, v jehož dresu nasázel přes sto gólů v mistrovských zápasech. „Těším se, to je jasné. Bude to zajímavý zápas, se spoustou lidí v Hlučíně jsem v kontaktu, takže o motivaci mám postaráno,“ říkal útočník Bosporu.

Duel se bude hrát v sobotu ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem, tentokrát výjimečně bude pro diváky kvůli prázdninové absenci části pořadatelského personálu otevřen pouze vstup z Janáčkovy ulice. Výkop je stanoven na 17. hodinu, vstupné ve výši 40 korun platí jen muži, ženy a děti do 15 let mohou vidět duel zdarma.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.