U21 Bohemka přehrála Budějovice 3:1

Ve 14. kole Juniorské ligy, přivítala juniorka Bohemians na svém hřišti České Budějovice, které jsou na posledním místě tabulky. Bohemka v minulém kole vydolovala bod proti silnému Liberci a před dnešním zápasem jí patřilo 6. místo. Trenér Vladimír Hruška tentokrát využil služeb hráčů A týmu Jindřiška, Vaníčka a Vodháněla. V brance tentokrát dostal přednost Fiala.

Od začátku utkání byli Klokani aktivnější, šance však kvůli nepřesnostem v předfinální fázi prozatím nepřicházely. Ve 27. minutě přišel nešťastný moment, kdy se zranil stoper Farkaš. Jeho místo ve středu obrany musel zaujmout zkušený Jindřišek a na tomto postu zůstal až do konce utkání. Ve 34. minutě už Bohemka využila svou převahu a vstřelila branku. Po přesném centru Vaníčka na vzdálenější tyč nejdříve chytře pustil míč Le Tuan a za ním stojící Horizál tvrdou ranou z první rozvlnil síť.

Do druhého poločasu již nenastoupili Vaníček s Vodhánělem a nahradili je Nátr s Vránou. Čerstvý Vrána hned ve 48. minutě dostal krásný pas od Hlináka, po kterém uháněl sám na branku. Vrána si se šancí poradil náramně a o břevno samostatný únik přetavil v gól. Klokani po druhé brance lehce polevili a trest přišel v 59. minutě, kdy se po chybě v obraně prosadil hostující Sajčič. Domácí však obdržená branka vrátila do tempa a v 71. minutě si vzali dvougólové vedení zpět. Nejprve Klokani dobře zakombinovali ve středu hřiště, akce poté pokračovala do prostoru pravého křídla, odkud nasměřoval přesný centr do vápna Le Tuan. Jeho centr následně ve skluzu uklidil do sítě Vetešeník.

Juniorka si už zbytek utkání pohlídala a splnila roli favorita. Další tři body do tabulky znamenají, že se Bohemka posouvá na 5. místo tabulky české skupiny Juniorské ligy.

Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak