Bohatě nasvícená vyškovská radnice posvítí vánočním trhům

Vyrostl v areálu Vodovodů a kanalizací Vyškov, brzy ho budou obdivovat zraky stovek Vyškovanů i návštěvníků města. Pro letošek se vyškovským vánočním stromem stal smrk stříbrný. Jehličnan bude dominantou Masarykova náměstí od noci na úterý 27. listopadu. Vzápětí jej začnou pracovníci obchodní společnosti VYTEZA zdobit.

Jeho slavnostní rozsvěcení se uskuteční první adventní neděli 2. prosince v 16 hodin. Na programu bude vystoupení Studentského pěveckého sboru Re-canto, lidé budou znovu obdivovat dřevěný betlém z dílny sochaře a řezbáře Tomiše Zedníka. „Následně, jak už jsou Vyškované zvyklí, proběhne postupné rozsvěcení výzdoby náměstí i samotného stromu. Pozitivních reakcí, zejména na nasvícenou radniční věž, bylo ze strany Vyškovanů v loňském roce opravdu hodně, pevně věřím, že je také pro letošek potěšíme,“ prohlásil starosta Vyškova Karel Jurka.

Jehličnan bude zdobit centrum města do Tří králů. Znovu pod ním navíc zájemci najdou kasičku. Výtěžek z ní poslouží dobré věci. „Letos peníze pomohou Asociaci Paprsek, výtěžek bude určený zdravotně postiženým všech věkových kategorií,“ připomněl starosta Jurka.

Ve stejný den se navíc Vyškované mohou těšit na tradiční promítání v kině Sokolský dům, které pořádá právě Asociace Paprsek. A to už podesáté. Letos půjde o pohádku Zdeňka Trošky Čertoviny. Film poběží v časech 10, 14 a 17 hodin. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje zdravotně postiženým dětem.

Vyškované pochopitelně nepřijdou ani o tradiční vánoční trhy. Připravených je hned několik novinek. Nové složení Rady města se shodlo, že zůstane zachovaná jejich pětidenní podoba. Probíhat tak budou od pondělí 17. do pátku 21. prosince. Na Masarykově náměstí se objeví desítky stánkařů, a to v čase od desáté dopolední do šesté hodiny podvečerní. „Podstatné nicméně je, že chceme trhy kvalitativně posunout, a to i přesto, že jsme na přípravu měli pouhých čtrnáct dnů. Posílíme množství stánků s vánočním zbožím, zatraktivníme program, chceme, aby trhovci neodjížděli dříve než k šesté hodině podvečerní. Chceme uspokojit mládež, rodiny s dětmi i nejstarší ročníky,“ nastínila místostarostka města Karin Šulcová.

Doprovodný program zajišťuje Městské kulturní středisko Vyškov. Dopolední i odpolední část vyplní vyškovské mateřské a základní školy. Hned v pondělí se pak mohou Vyškované těšit na vánočně naladěné duo Karel Gott revival Morava. Díky hlasu zpěváka Josefa Boudy si posluchači od půl šesté večer budou skutečně myslet, že na pódiu stojí sám Mistr. „Vystoupí také zpěvák a skladatel Jiří Helán s cimbálovým doprovodem, poslední den trhů pak cílíme na mladší publikum: představí se populární zpěvák Milan Peroutka,“ vyjmenovala místostarostka Vyškova.

Naplánované je i pouštění balónků pro štěstí, chybět nebude historický kolotoč, děti z mateřských škol nakreslí obrázky s vánoční tematikou. „Součástí trhů bude také zvonička pro štěstí, která bude symbolicky plnit přání. Ve středu a ve čtvrtek pak zpřístupníme od čtyř do šesti odpoledne radniční věž těm, kteří chtějí vidět večerní Vyškov z ptačí perspektivy,“ lákala.

Lidé budou rovněž moci přijít vypít vánoční punč nebo medovinu s vedením města. „Jednoduše hodláme navodit příjemnou předvánoční atmosféru. Důležitou složku ovšem musejí tvořit Vyškované, pevně proto věříme, že trhy svou přítomností podpoří a postupně se stanou jednou z nejpopulárnějších společenských akcí adventního času ve Vyškově,“ uzavřela místostarostka Šulcová s tím, že hned v lednu chce začít organizovat vánoční trhy na následující rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak