Body z Jinonic si místo fotbalistů Motorletu odvezla Hostouň

Hrůzostrašnou bilanci na domácím hřiště nezlomili pražští fotbalisté ani proti lídrovi tabulky z Hostouně. Ze sedmi domácích zápasů dokázali porazit jen Souš a dvakrát vyhrát na penalty. Sedm získaných bodů je v tabulce domácích utkání řadí až na 14. místo. Naopak tabulku venkovních zápasů se 16 body vedou. To jsou paradoxy.

Po vyrovnaném poločase se zápas lámal během deseti minut po přestávce. Ve 49. minutě ztratil v rozehrávce míč Čepelák a rychlý ptotiútok zakončil ve vápně volný Kostorek přesnou střelou. Za deset minut přišlo další zaváhání defenzívy a tentokrát střílel přesně z hranice vápna Hájek.

Jiskřičku naděje vykřesali motorleťáci v 70. minutě. Asi dva metry před vápnem byl faulován Jonáš. Mařík z přímého kopu využil špatně postavené zdi hostů a poslal míč přesně do odkrytého prostoru u levé tyče.

Dvacet minut zbývalo alespoň do vyrovnání. Po rohovém kopu hostů zakončoval rychlý protiútok Salašovič, jeho střela však na branku neprošla. V 88. minutě si na míč před branku Hostouně naběhl úplně osamocený Janda, brankář jeho střelu reflexivně vyrazil mimo tyče. A pískal se konec.

Trenér Martin Poustka zhodnotil zápas takto: „V poslepované sestavě jsme zas až tak špatné utktání neodehráli. Se čtyřmi dorostenci v sestavě proti rozjetému soupeři to není jednoduché. Na druhou stranu musím uznat, že ti mladí nezklamali. Soupeř nás dvakrát potrestal po chybách mnohem zkušenějších hráčů. Podařilo se nám snížit na 2:1 a v závěru jsme měli obrovskou šanci dohrát to na remízu a k penaltovému rozstřelu. Soupeř působil fotbalověji, kompaktněji a vyhrál zaslouženě. Nemáme klasického útočníka a to je na naší hře hodně znát.“

Fortuna divize – skupina B – 15.kolo
Detail zápasu Statistiky hráčů Výsledky tohoto kola Fotogalerie

Motorlet Praha – Sokol Hostouň 1:2 (0:0)

Datum 17.11.2018 10:15
Branky 70. Mařík – 49. Kostorek, 59. Hájek.
Rozhodčí Šimek – Hájek, Raplík.
Žluté karty 60. Kutina, 67. Penc – 40. Vašák, 89. Kabele.
Motorlet Foferka – Kutina (80. Tylšar), Filip, Penc, Čepelák – Rajnoch – Hrabina (57. Jonáš), Mařík, Janda, Matěj Podzemský (70. Rohla) – Fleišman (46. Salašovič). Trenér: Martin Poustka.
Hostouň Czehowsky – Vašák (75. Věchtík), Křížka, Viduna, Charvát – Kulhavý – Vegricht (90. Stojka), Kabele, Kostorek (89. Bělíček), Lohojda (83. Zajac) – Hájek. Trenér: Zdeněk Hašek.