Bobří smůla pokračuje, nevyšel jim ani zápas v Písku

K dalekému výjezdu vyjížděli Valaši na státní svátek v rámci osmnáctého kola Druhé ligy do Písku. Na ledě soupeře si už v první třetině vytvořili dvoubrankové vedení, které však nedokázali udržet do konce zápasu. Písečtí ve zbytku utkání vsítili hned čtyři branky a otočili průběh duelu na svoji stranu. Bobry nyní čeká týdenní pauza před domácím utkáním s Havlíčkovým Brodem.

První minuty zápasu začaly opatrně z obou stran, přesto oba brankáři museli předvést své brankářské kvality proti několika dobrým šancím útočníků obou mužstev. Přesně jednu sekundu po polovině první periody viděl Písek první branku utkání. Adam Hořanský trefil pozemní střelou prostor tří tyčí a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Bobři začali být výrazně aktivnějším týmem, načež přišla po necelých pěti minutách druhá branka. Znovu u toho byl Adam Hořanský, který si našel instinktivně volný prostor a po pasu Rudla vytvořil Valachům dvoubrankové vedení – 0:2.

Písek stačil ještě do konce první části snížit po vypracovaném tlaku v útočném pásmu. Jan Polata zůstal neobsazen a po přesném pasu Sýbka jeho ránu zastavila až síť Slovákovy klece – 1:2. Druhá třetina byla plná šancí hlavně ze strany Valašského Meziříčí, ani jedna z nich z hokejek Dvořáka, Hořanského nebo Vaňka ale nebyla proměněna, a tak se po druhé periodě odcházelo do šaten za stejného stavu jako po té první, tedy 1:2. Ve třetí části stačilo domácím pouhých jedenáct sekund, aby vyrovnali stav zápasu. Petr Hučko propálil Slováka po přihrávce Polaty od mantinelu a brankář hostí byl na jeho střelu krátký – 2:2.

Uběhlo dalších sedm minut poslední třetiny a Písek se poprvé v zápase ujal vedení. Obrana Bobrů nezachytila Jana Sýbka, který maximálně využil jejich zaváhání a v samostatném úniku překonal Slováka střelou do horních pater branky – 3:2. Svěřenci trenéra Weintritta se ihned snažili o srovnání, v polovině padesáté třetí minuty to ale byli znovu písečtí, kdo se prosadil. Petr Hučko našel cestu pro kotouč do branky ve vlastním oslabení a vytvořil pro Písek dvoubrankové vedení – 4:2. Rozdíl dvou branek vydržel už do konce zápasu i přesto, že to Bobři zkoušeli v závěru s šesti hráči v poli.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Jsem zklamaný a naštvaný zároveň. Po dvou třetinách jsme měli vést 5:1 a nemusely nás poté mrzet dvě hrubé individuální chyby ve třetí třetině, které výsledek otočily na stranu Písku. Vyhlížím návrat zraněných hráčů, abych mohl aspoň trochu zamíchat sestavou.

IHC Písek – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:2

Branky a nahrávky: 18. Polata (Sýbek, Hanus), 41. Hučko (Polata, Parýzek), 47. Sýbek, 53. Hučko – 11. Hořanský (Andris, Rudl), 15. Hořanský (Rudl, Andris). Rozhodčí: Šindel – Zimmermann, Sedláček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 4:2.
IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Strnad, Hučko, Stauber, V. Šuhaj, Gevorkjan, Sýbek (A), Rod, Polata (A), Koupal, Marcilis, Matějka, J. Šuhaj.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Baroš, Žák, Váňa, Báchor, Váňa, Weintritt, Rudl, Holiš – Seidler, Dvořák (A), Vaněk – Brunec (C), Daněk (A), Pořický – Dubnický, Andris, Hořanský.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient