Search
Close this search box.

Blokové čištění ulic v Břeclavi odstartuje v dubnu

Jarní měsíce patří každoročně blokovému čištění ulic, na kterých se hojně parkuje a nejde je tedy čistit průběžně. Ne jinak tomu bude i letos.

Jarní měsíce patří každoročně blokovému čištění ulic, na kterých se hojně parkuje a nejde je tedy čistit průběžně. Ne jinak tomu bude i letos.

Začíná se v dubnu, kdy na prvních ulicích umístí strážníci dopravní značky s informacemi. Letos nově se budou tímto způsobem čistit i čtyři ulice v místní části Poštorná.

„Lidé se o blokovém čištění dozvědí nejen díky dopředu umístěným značkám, ale plánujeme i větší informační kampaň. Na webu mapy.breclav.eu už nyní zájemci najdou interaktivní mapku s přehledem, kdy se která ulice bude čistit a kdy musí svá auta parkovat jinde,“ prozradil novinku tajemník úřadu Zdeněk Opálka.

K tomu dodal, že kromě toho lidé informace najdou v měsíčníku Radnice, na internetu, připravuje se i reportáž v TV Fenix, a pokud si obyvatelé města stáhli aplikaci Česká obec či Mobilní rozhlas, dostanou upozornění i tam. „Systém Mobilního rozhlasu pak využijeme také pro zasílání e-mailu či SMS zpráv, abychom občany našeho města maximálně informovali,“ ujistil tajemník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient