Blíží se významný hudební svátek

V úterý 24. dubna se na radnici v Ústí nad Orlicí uskutečnila tisková konference k blížícímu se jubilejnímu 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 13. ročníku hudebního festivalu Kocianovo Ústí.

Festival Kocianovo Ústí, jehož uměleckým ředitelem je houslista Pavel Šporcl, žák Václava Snítila, který byl žákem Jaroslava Kociana, začíná již tento čtvrtek 26. dubna a to recitálem laureáta Kocianovy houslové soutěže srbsko-italské národnosti z roku 1984 Stefana Milenkoviche. Koncert začne v kostele Nanebevzetí Panny Marie v 19:30 hodin. Až do 20. května je pak připravena řada vyjímečných koncertů.

Jubilejní 60. ročník Kocianovy houslové soutěže, pro mladé houslisty z celého světa, bude zahájen v úterý 8. května v 9:00 hodin před budovou Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Zakončen bude v sobotu 12. května od 14:30 hodin předáním ocenění a koncertem vítězů v Roškotově divadle.

Podrobné informace o hudební festivalu Kocianovo Ústí a Kocianově houslové soutěži naleznete na webu: www.kocianovo-usti.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.