Blíží se Turné čtyř můstků. Vrátí se Češi do skokanské špičky?

Příští týden v sobotu se kvalifikací v Oberstdorfu rozjede 67. ročník nejprestižnějších skokanských závodů v sezoně. Tradice se nemění, po Obersdorfu bude Turné čtyř můstků pokračovat v Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku a Bischofshofenu.

Čeští skokané odjedou do Německa a následně do Rakouska s nadějí na zajímavý úspěch. Naší jedničce Romanu Koudelkovi se totiž povedlo skončit o tomto víkendu jedenáctý a devátý v Engelbergu. „U Koudyho je vidět stoupající tendence. I přes dobré výsledky z posledního závodu máme ještě na čem pracovat a vidíme ještě rezervy, což je velmi optimistická vyhlídka,“ řekl trenér české reprezentace David Jiroutek.

Kvalitní výsledek má ale v letošní sezoně za sebou i jednadvacetiletý juniorský mistr světa Viktor Polášek. Na závodech ve Wisle si doskočil pro 12. příčku, dokázal pak bodovat i v dalších kláních Světového poháru. „Prožívá nejlepší sezonu ve Světovém poháru,“ ocenil Jiroutek.

Avšak i zbývající dva členové reprezentace Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek se dokázali letos dostat do bodované třicítky.

Český skok na lyžích neprožívá zrovna veselé roky. Už několik let nemáme nikoho ve světové špičce. Poslední výrazný úspěch jsme zaznamenali díky Jakubu Jandovi, který vyhrál Turné v roce 2006. V loňském roce byl z našich na klání čtyř můstků nejlepší Kožíšek až na 35. místě…

Janda se právě letos stal novým šéfem skokanského úseku. „První část sezony ukázala stoupající tendenci výkonnosti. Jsem rád, že se již všem podařilo bodovat, i když cílem je více závodníků ve finálových kolech,“ řekl Janda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak