Blíží se slavnostní otevření turistické sezóny ve Vyškově

Vyškované si na její podobu zvykli, slavnostní otevření letošní turistické sezony ve Vyškově se tak ponese v podobném duchu jako v předchozích letech. Tradiční akce se uskuteční v sobotu 28. dubna na Masarykově náměstí.

Program začne v 9 hodin, celé dopoledne si děti vyzkouší celou řadu soutěží, které přichystá volnočasové středisko Maják. V 10 hodin turistickou sezonu oficiálně zahájí představitelé města a zástupci kulturních a turistických organizací. K příjemnému dopoledni přispěje i hudba skupiny Veřejná zkouška.

Setkání bude opět spojené s Pochodem osvobození města Vyškova pořádaným Klubem českých turistů Vyškov. Od Turistického informačního centra Vyškov bude možné od půl deváté vyrazit na pětikilometrovou dětskou trasu, která má cíl na dopravním hřišti, připravené budou i delší pro pěší a cyklotrasy. „Jedná se už o 46. ročník. Na přípravě Pochodu se podílí okolo dvaceti lidí. Dětskou trasu jsme zavedli asi před deseti lety, je velmi oblíbená mezi rodiči i dětmi. Prostřednictvím dotací od města získáváme peníze na odměny a cukrovinky pro účastníky,“ poznamenala předsedkyně vyškovských turistů Jana Pavlíková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.