Search
Close this search box.

Blíží se slavnostní otevření turistické sezóny ve Vyškově

Vyškované si na její podobu zvykli, slavnostní otevření letošní turistické sezony ve Vyškově se tak ponese v podobném duchu jako v předchozích letech. Tradiční akce se uskuteční v sobotu 28. dubna na Masarykově náměstí.

Program začne v 9 hodin, celé dopoledne si děti vyzkouší celou řadu soutěží, které přichystá volnočasové středisko Maják. V 10 hodin turistickou sezonu oficiálně zahájí představitelé města a zástupci kulturních a turistických organizací. K příjemnému dopoledni přispěje i hudba skupiny Veřejná zkouška.

Setkání bude opět spojené s Pochodem osvobození města Vyškova pořádaným Klubem českých turistů Vyškov. Od Turistického informačního centra Vyškov bude možné od půl deváté vyrazit na pětikilometrovou dětskou trasu, která má cíl na dopravním hřišti, připravené budou i delší pro pěší a cyklotrasy. „Jedná se už o 46. ročník. Na přípravě Pochodu se podílí okolo dvaceti lidí. Dětskou trasu jsme zavedli asi před deseti lety, je velmi oblíbená mezi rodiči i dětmi. Prostřednictvím dotací od města získáváme peníze na odměny a cukrovinky pro účastníky,“ poznamenala předsedkyně vyškovských turistů Jana Pavlíková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient