Search
Close this search box.

Blíží se letní sezóna v turistických oblastech na Benešovsku a s ní i častější výskyt zlodějů

S přísunem vytrvalého teplého počasí využívají lidé stále častěji rekreační oblasti a to ještě před začátkem zahájení letní sezony. Tato místa nevyhledávají pouze rekreanti a výletníci, ale také osoby, které v místech, kde se pohybuje větší množství lidí, páchají trestnou činnost. Jedná se především o krádeže, anebo o narušování veřejného pořádku v nočních hodinách. Toho se dopouštějí muži i ženy nejčastěji pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Jednou z nejrizikovějších oblastí na Benešovsku je v letních měsících Nová Živohošť (Slapská přehrada) a její okolí. Jeden z posledních případů, kterým se policisté na Nové Živohošti zabývali, se stal minulý víkend v ranních hodinách. Pachatel se nebál vstoupit na verandu rekreační chatky a sáhnout po peněžence, která ležela volně na stole. Peněženka byla naplněna finančními prostředky a také platebními kartami.
V souvislosti s blížící se letní sezonou upozorňujeme turisty, výletníky, cestovatele, aby si dávali pozor na svá zavazadla, batohy a příruční tašky, včetně obsahu v nich. Jedná se především o peněženky, osobní doklady a platební karty. V restauračních zařízeních nenechávejte své batohy a kabelky bez dozoru, ani jdete – li jen k baru či na toaletu. Vždy je mějte při sobě, anebo je nechte pod dozorem osoby, která cestuje s vámi. Stejná prevence platí na pláži u vody. Pokud se jdeme vykoupat, nikdy nespouštíme batoh z očí.

Nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu batohu či kabelek.
Nenoste své osobní doklady nebo platební kartu přímo v peněžence.
Nemějte u sebe větší finanční hotovost.
V případě krádeže platební karty, okamžitě volejte na pobočku banky, krádež oznamte a kartu zablokujte.
Pachatelé tohoto protiprávního jednání využívají nepozornosti lidí. Svůj čin většinou provádí plánovaně a bleskově. Lidé si průběžně nekontrolují své osobní věci v zavazadlech, proto se často o tom, že postrádají například peněženku, dozví později a zcela na jiném místě, než ke krádeži došlo. Zodpovědně dodržujte všechna preventivní opatření. Pokud se i přes veškerou opatrnost stanete obětí trestného činu, neprodleně se obraťte na Policii České republiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient