Search
Close this search box.

Blansko navštívil ministr zemědělství Toman

Ministr zemědělství Miroslav Toman zavítal v úterý 18.9. do Blanska. Na půdě blanenské radnice se sešel se starosty suchem nejvíce zasažených obcí Blanenska. Ministr jim nastínil možná řešení následků letošního sucha, věnoval se i problematice zadržování vody v krajině.

„Předmětem jednání byla možná řešení extrémního sucha, právě okres Blansko totiž byl označen za nejsušší okres na jižní Moravě. Samo město Blansko nepociťuje nedostatek pitné vody, je totiž napojeno na skupinový vodovod. Podstatně větší problémy ale mají malé obce regionu, kterým vyschly podzemní vrty,“ vysvětluje blanenský starosta Ivo Polák.

Opatřením, která by měla následovat, se věnoval ministr Toman se svým týmem v rámci setkání se starosty Kulířova, Lysic, Štěchova a Velkých Opatovic. Ministerstvo je připraveno jim pomoci prostřednictvím dotačních titulů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient