Blanenští policisté pomohli při záchraně lidského života

Na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby v pondělí nad ránem volal muž z obce Vranová, jehož manželka náhle ztratila vědomí a přestala dýchat. Volající začal podle instrukcí operátorky na tísňové lince svoji ženu resuscitovat.

Na místo byla ke spolupráci přizvána i hlídka policie z Letovic, neboť se v tom okamžiku nacházela nejblíže ze všech složek zařazených v systému „First responder s AED“. Na místo policisté dorazili do pěti minut a ihned po příjezdu převzali resuscitaci za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru. Tento doporučil podání výboje. Na místo přispěchali i místní dobrovolní hasiči a pomáhali při resuscitaci podáváním kyslíku až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Nakonec se ve spolupráci se záchranáři podařilo u ženy obnovit základní životní funkce.

Tento zásah opět potvrdil význam a funkčnost systému „First responder s AED“. Díky profesionální spolupráci složek integrovaného záchranného systému dostala zachráněná žena šanci na návrat zpět do běžného života.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient