Blanenští junioři hráli až v Holešově

FBK Atlas Blansko – FBC Slušovice 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a asistence: Moučka 1:0, Blažek (Hrazdíra) 2:1, Fedra V. (Fedra F.) 3:3, Blažek (Moučka) 4:3.

Juniory čekal turnaj až v Holešově. Kde se měli střetnout s těžšími soupeři. Jako první soupeř přišel na řadu FBC Slušovice. S tímto protivníkem junioři museli bodovat, aby si udrželi šanci na 4. místo v tabulce. Do utkání vstoupili blanenští lépe, v čase 1:27 se trefil Marek Moučka. Blansko stále tlačilo soupeře a mělo jednoznačnou převahu, jenže soupeř dokázal potrápit nebezpečnýma protiútoky a v čase 9:25 srovnával na 1:1.
Druhá třetina byla opět pod vedením Blanska, v čase 8:55 se obtočením kolem branky po nahrávce Marka Hrazdíry prosadil František Blažek. Soupeř, ale dokázal před koncem třetiny srovnat krok a druhá třetina tedy skončila za stavu 2:2.
Třetí třetina byla zlomová. Utkání bylo poměrně dost vyhrocené a nikdo nikomu nedal nic zadarmo. V čase 3:01 na půlce hřiště u mantinelu se to akorát potvrdilo, po jednom ze soubojů vznikla šarvátka, ve které se Patrik Crla už neudržel a za odměnu si odnesl dvouminutový trest za nesportovní chování, naštěstí nebyl jediný, a tak se šlo do čtyř na obou stranách. Bohužel soupeř dokázal hry ve čtyřech využít lépe a za 18 vteřin šel do vedení 2:3. Naštěstí blanenští mají fedrovské komando, to po řadě nahrávek dokázalo srovnat skóre na 3:3 v čase 5:45. V čase 10:00 po přihrávce Marka Moučky dokázal prostřelit gólmana František Blažek. V čase 12:15 přišla hrubá chyba v obraně, kterou musel hasit František Fedra, který ji aspoň částečně zastavil a to faulem, který byl odpískán jako nájezd. Se štěstím tento rozhodující nájezd vychytal Petr Husnaj a díky tomu blanenští junioři vyhráli 4:3. A připsali si velmi cenné tři body.

V utkání nastoupili: brankář Husnaj, v obraně Klosowicz, Crla, Poliak “C”, Kovář a útočníci Fedra V., Hrazdíra, Fedra F., Blažek, Moučka, Vyroubal.

FBK Atlas Blansko – Zlín Lions 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a asistence: Fedra F. (Fedra V.) 1:1, Fedra V. 2:4.

Druhý zápas měl být o dost těžší. Soupeř patří mezi ty kvalitní, a tak junioři mohli jen překvapit.
Utkání začalo velmi opatrně a byl to Zlín, který šel první do vedení. Junioři se ale nedali a v čase 7:18 se prosadilo opět fedrovské komando, které srovnávalo skóre na 1:1, tímto skórem také skončila první třetina. Druhá třetina byla zlomová. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb a soupeř dokázal tyto chyby do jedné využít, a proto také druhá třetina skončila za stavu 1:4 pro Zlín. Do třetí třetiny šli junioři s tím, že se pokusí zápas zvrátit na svou stranu. Tento plán se ale nepovedlo dokončit, protože je trápilo zakončení. V čase 10:09 dokázal snížit Vojtěch Fedra na skóre 2:4, ale to už bylo v tomto utkání opravdu vše. Junioři tedy prohráli druhý zápas 2:4 a z Holešova si odváží alespoň tři body za jednu výhru.

V utkání nastoupili: brankář Husnaj, v obraně Klosowicz, Crla, Poliak “C”, Kovář a útočníci Fedra V., Hrazdíra, Fedra F., Blažek, Moučka, Vyroubal.

O turnaji vypráví útočník Jakub Vyroubal :

Na turnaj jste jeli až do Holešova s tím, že musíte bodovat, mělo to na vás nějaký dopad?
Za mě ne, vždycky jedu na turnaj s tím, že musíme bodovat a vcelku nezáleží na tom, jestli hrajeme doma v Blansku nebo u soupeře.

První soupeř byl tým Slušovic, tento zápas byl velmi důležitý, jak se ti hrálo?
Ze začátku to byl zmatek, soupeř hrál úplně jinak, než by se dalo očekávat a ke konci to bylo hodně vyostřené. Daleko lépe si mi potom hrálo se Zlínem, který hraje florbal daleko techničtěji, a to i přes fakt, že jsme na rozdíl od prvního zápasu prohráli.

Zápas jste nakonec vyhráli, jak to po zápase vypadalo v šatně?
V šatnách to spíše vypadalo, jako kdybychom prohráli, určitě jsme s výsledkem ani naší hrou spokojeni nebyli.

Druhý soupeř byli zlínští lvi, tento soupeř patří mezi ty lepší týmy, znamenalo to něco pro vás?
Soupeř hrál technicky a patří určitě k těm nejlepším týmům ve skupině. Ale soupeř to byl jako každý jiný a určitě nám nenaháněl strach.

Zápas jste prohráli 2:4. Odpovídá výsledek předvedené hře?

Určitě ne, soupeř třikrát skóroval jen díky naši fatální chybě a nám naopak chybělo štěstíčko v zakončení. Na příště nás soupeř určitě podceňovat nebude.

Zlín je velmi hratelný tým, kde vidíš problém, že přišla prohra?

Byly to především naše chyby, které vedly k brejkům. Také jsme neproměnili hned několik takřka jistých gólů.

Jak by si zhodnotil tento turnaj?
Odjeli jsme určitě se ctí, a i když to nedopadlo podle našich představ, moc dlouho jsme si s tím hlavu nelámali. Teď už se jen těšíme na náš poslední domácí turnaj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.