Search
Close this search box.

Blanenští junioři hráli až v Holešově

FBK Atlas Blansko – FBC Slušovice 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a asistence: Moučka 1:0, Blažek (Hrazdíra) 2:1, Fedra V. (Fedra F.) 3:3, Blažek (Moučka) 4:3.

Juniory čekal turnaj až v Holešově. Kde se měli střetnout s těžšími soupeři. Jako první soupeř přišel na řadu FBC Slušovice. S tímto protivníkem junioři museli bodovat, aby si udrželi šanci na 4. místo v tabulce. Do utkání vstoupili blanenští lépe, v čase 1:27 se trefil Marek Moučka. Blansko stále tlačilo soupeře a mělo jednoznačnou převahu, jenže soupeř dokázal potrápit nebezpečnýma protiútoky a v čase 9:25 srovnával na 1:1.
Druhá třetina byla opět pod vedením Blanska, v čase 8:55 se obtočením kolem branky po nahrávce Marka Hrazdíry prosadil František Blažek. Soupeř, ale dokázal před koncem třetiny srovnat krok a druhá třetina tedy skončila za stavu 2:2.
Třetí třetina byla zlomová. Utkání bylo poměrně dost vyhrocené a nikdo nikomu nedal nic zadarmo. V čase 3:01 na půlce hřiště u mantinelu se to akorát potvrdilo, po jednom ze soubojů vznikla šarvátka, ve které se Patrik Crla už neudržel a za odměnu si odnesl dvouminutový trest za nesportovní chování, naštěstí nebyl jediný, a tak se šlo do čtyř na obou stranách. Bohužel soupeř dokázal hry ve čtyřech využít lépe a za 18 vteřin šel do vedení 2:3. Naštěstí blanenští mají fedrovské komando, to po řadě nahrávek dokázalo srovnat skóre na 3:3 v čase 5:45. V čase 10:00 po přihrávce Marka Moučky dokázal prostřelit gólmana František Blažek. V čase 12:15 přišla hrubá chyba v obraně, kterou musel hasit František Fedra, který ji aspoň částečně zastavil a to faulem, který byl odpískán jako nájezd. Se štěstím tento rozhodující nájezd vychytal Petr Husnaj a díky tomu blanenští junioři vyhráli 4:3. A připsali si velmi cenné tři body.

V utkání nastoupili: brankář Husnaj, v obraně Klosowicz, Crla, Poliak “C”, Kovář a útočníci Fedra V., Hrazdíra, Fedra F., Blažek, Moučka, Vyroubal.

FBK Atlas Blansko – Zlín Lions 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a asistence: Fedra F. (Fedra V.) 1:1, Fedra V. 2:4.

Druhý zápas měl být o dost těžší. Soupeř patří mezi ty kvalitní, a tak junioři mohli jen překvapit.
Utkání začalo velmi opatrně a byl to Zlín, který šel první do vedení. Junioři se ale nedali a v čase 7:18 se prosadilo opět fedrovské komando, které srovnávalo skóre na 1:1, tímto skórem také skončila první třetina. Druhá třetina byla zlomová. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb a soupeř dokázal tyto chyby do jedné využít, a proto také druhá třetina skončila za stavu 1:4 pro Zlín. Do třetí třetiny šli junioři s tím, že se pokusí zápas zvrátit na svou stranu. Tento plán se ale nepovedlo dokončit, protože je trápilo zakončení. V čase 10:09 dokázal snížit Vojtěch Fedra na skóre 2:4, ale to už bylo v tomto utkání opravdu vše. Junioři tedy prohráli druhý zápas 2:4 a z Holešova si odváží alespoň tři body za jednu výhru.

V utkání nastoupili: brankář Husnaj, v obraně Klosowicz, Crla, Poliak “C”, Kovář a útočníci Fedra V., Hrazdíra, Fedra F., Blažek, Moučka, Vyroubal.

O turnaji vypráví útočník Jakub Vyroubal :

Na turnaj jste jeli až do Holešova s tím, že musíte bodovat, mělo to na vás nějaký dopad?
Za mě ne, vždycky jedu na turnaj s tím, že musíme bodovat a vcelku nezáleží na tom, jestli hrajeme doma v Blansku nebo u soupeře.

První soupeř byl tým Slušovic, tento zápas byl velmi důležitý, jak se ti hrálo?
Ze začátku to byl zmatek, soupeř hrál úplně jinak, než by se dalo očekávat a ke konci to bylo hodně vyostřené. Daleko lépe si mi potom hrálo se Zlínem, který hraje florbal daleko techničtěji, a to i přes fakt, že jsme na rozdíl od prvního zápasu prohráli.

Zápas jste nakonec vyhráli, jak to po zápase vypadalo v šatně?
V šatnách to spíše vypadalo, jako kdybychom prohráli, určitě jsme s výsledkem ani naší hrou spokojeni nebyli.

Druhý soupeř byli zlínští lvi, tento soupeř patří mezi ty lepší týmy, znamenalo to něco pro vás?
Soupeř hrál technicky a patří určitě k těm nejlepším týmům ve skupině. Ale soupeř to byl jako každý jiný a určitě nám nenaháněl strach.

Zápas jste prohráli 2:4. Odpovídá výsledek předvedené hře?

Určitě ne, soupeř třikrát skóroval jen díky naši fatální chybě a nám naopak chybělo štěstíčko v zakončení. Na příště nás soupeř určitě podceňovat nebude.

Zlín je velmi hratelný tým, kde vidíš problém, že přišla prohra?

Byly to především naše chyby, které vedly k brejkům. Také jsme neproměnili hned několik takřka jistých gólů.

Jak by si zhodnotil tento turnaj?
Odjeli jsme určitě se ctí, a i když to nedopadlo podle našich představ, moc dlouho jsme si s tím hlavu nelámali. Teď už se jen těšíme na náš poslední domácí turnaj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient