Blanenští běžci se v polské Legnici neztratili

Město Blansko obdrželo pozvánku pro blanenské běžce na Půlmaraton v Legnici. Tohoto prestižního závodu, konaného v polském partnerském městě, se blanenští běžci zúčastnili již potřetí. Domů si přivezli dva cenné kovy.

Jednatřicátý ročník tzv. „Běhu legnického lva“ se letos uskutečnil v neděli 7. října. Trasa závodu nově vedla i legnickými ulicemi. Zatímco v prvním kole účastníci závodu běželi napříč městem, druhé a třetí kolo je navedlo do městského parku.

Do cíle závodu nakonec doběhlo 345 běžců z celkem 473 registrovaných závodníků. Nechyběli mezi nimi ani sportovci z Blanska: Jana Kakáčová, Jiří Dvořáček, Ondřej Šindelář a Michal Krška.

Jana Kakáčová letos vybojovala fantastické 1. místo ve své kategorii, ve výsledkové listině jí patří celkové 96. místo. Bronz si do Blanska přivezl Jiří Dvořáček, kterému se i přes zdravotní komplikace podařilo zabodovat ve své kategorii. V celkovém pořadí dosáhl na 30. příčku. Dvanácté místo ve své kategorii a celkové pětatřicáté místo získal Ondřej Šindelář. Michal Krška pak obsadil patnáctou příčku ve své kategorii, v celkovém pořadí pak figuruje na devětatřicátém místě.

Hlavnímu závodu předcházel tzv. Rodinný běh na 1 000 m. Zúčastnila se ho zhruba stovka nadšenců všech věkových kategorií. Mezi fanoušky nechyběli ani mladí fotbalisté z fotbalové klubu Miedź Legnica, které známe z Memoriálu Miroslava Krabičky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak