Blanenské náměstí Republiky ozdobí dřevěný betlém

Dřevěný betlém, sestavený z šesti soch, letos poprvé ozdobí náměstí Republiky v Blansku. Umístěny budou v blízkosti vánočního stromu. Ten Blanenští společně rozsvítí 30. listopadu.

Postavy Ježíška, Marie, Josefa a Tří králů pomalu vznikají pod rukama Libora Bartoše z Dolní Lhoty. Šestice soch z modřínového dřeva bude součástí vánoční výzdoby v Blansku.

„Každá postava je vyřezána z jednoho kusu dřeva napuštěného olejem, takže jeho struktura a barevnost zůstane i postupem času zachována. Není to úplně typické pojetí betlému, snažím se zachytit můj osobní výraz, jak v konkrétní chvíli danou figuru a její znázornění vidím,“ vysvětluje výtvarník Libor Bartoš. S podobným zadáním měl sochař z Dolní Lhoty již předchozí zkušenost díky práci pro obec Dolní Dobrouč v Orlických horách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.