Blanenské děti výtvarně zpracovaly své představy o tom, jak se žilo před sto lety

ART-TEP umělecké centrum o. s. vyhlásilo na jaře tohoto roku výtvarnou soutěž na téma „Blansko před sto lety aneb Jak žili naši prarodiče“. Děti mohly soutěžit ve třech věkových kategoriích. Vybrat si mohly i techniku, ať už malbu, koláž nebo 3D papír.

Jak žili naši prarodiče před sto lety, výtvarně zpracovaly děti, které se zúčastnily třetího ročníku výtvarné soutěže, pořádané uměleckým centrem ART-TEP, letos u příležitosti stého výročí vzniku Československa.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v úterý 2. října v hudebním salonu blanenského zámku. O nejúspěšnějších soutěžících rozhodla odborná porota ve složení Irma Charvátová, Eva Holoušová a Bohumil Nečas.

Zatímco cenu starosty města Blanska obdržela Ella Alexová, cena místostarosty poputovala Barboře Doleželové, Josef Vrba pak ocenil Jakuba Jančíka. Zvláštní cena poroty byla udělena pracím Jakuba Klímy a Jana Kováře.

Výsledky jednotlivých kategorií:
I. kategorie:
1. místo Tamara Francírková

II. kategorie:
1. místo Pavel Dvořáček a Lukáš Chovan
2. místo Lucie Kratochvílová
3. místo Sabina Hrdličková a Alena Nesrovnalová

III. kategorie:
1. místo Petra Štefanová
2. místo Matouš Ungerman a Tomáš Lusala
3. místo Lucie Honzátková

Kolektivní práce 3D práce:
1. místo Marek Husák, Matěj Hanousek a Filip Ježek
2. místo Jiří Kakáč, Matěj Měšťan, Filip Doležel a David Svítek
3. místo David Vychodil, Zuzana Stojkovičová a Haku Enkhbayar Khartsagbayar.

Práce soutěžících jsou k vidění na blanenském zámku do 25. října 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak