Blanenská poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy se připojuje k Týdnu sociálních služeb

Desátý ročník Týdne sociálních služeb (TSS), který každoročně pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, proběhne od 8. do 14. října 2018. Hlavním cílem této akce je ukázat široké veřejnosti, že sociální služby v České republice jsou kvalitní, pomáhají statisícům lidí a umožňují zachování co nejvyšší kvality a důstojnosti života uživatelů.

Sociální služby jsou poskytovány nejčastěji seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením apod. V České republice působí více než dva tisíce poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně sedmi stům tisícům klientů. Pracují zde deseti tisíce zaměstnanců, kteří pomáhají řešit jejich nepříznivou sociální situaci.

Město Blansko je poskytovatelem dvou registrovaných sociálních služeb, a to Pečovatelské služby a Odborného sociálního poradenství, které zajišťuje Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy.

Blanenská poradna tuto iniciativu podporuje a každoročně se k ní připojuje. Letos se u příležitosti TSS uskuteční tři akce pro veřejnost:

Úterý 09.10.2018 od 09:30 hodin
Neformální pracovní setkání zástupců manželských a rodinných poraden a pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí z celého Jihomoravského kraje.
Setkání se koná pod záštitou Oblastního sdružení Asociace manželských a rodinných poradců ČR a pracovníci blanenské poradny se na jeho přípravě každoročně aktivně podílejí. Téma letošního setkání nese název „Děti, rozvod a manipulace – Rodiče, kteří používají své dítě jako zbraň“.

Prezentaci si připravila Mgr. Gabriela Nečasová, psycholožka blanenské Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Účast předběžně přislíbil také JUDr. Bc. Stanislav Bruncko, který přednášku obohatí tematickými vstupy z pohledu rodinného práva a advokacie. Setkání se uskuteční v prostorách Odboru sociální péče MmB, Koliště 19, Brno.

Čtvrtek 11.10.2018 od 09 do 12 hodin
Den otevřených dveří v prostorách Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy na ulici Sladkovského 2b, Blansko.
Zájemci z řad odborné i laické veřejnosti budou mít možnost prohlédnout si prostory poradny, získat informace týkající se její činnosti a odnést si tipy na zajímavou literaturu z oblasti partnerských vztahů.

Čtvrtek 01.11.2018 od 17 hodin
Prezentace Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Blansko u příležitosti 20. výročí jejího znovuotevření.
Pracovníci poradny představí zájemcům z řad veřejnosti své pracoviště, seznámí je s jeho posláním a s náplní své práce. Účastníci budou mít možnost pracovníky osobně poznat a klást případné otázky týkající se fungování sociální služby či její odborné náplně. Odnesou si tipy na zajímavou literaturu a také malý dárek.

Prezentace se uskuteční v prostorách Městské knihovny na Rožmitálově ulici v Blansku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak