Search
Close this search box.

Bílý prášek cvičně vyhnal úředníky z kanceláří

Zavřená budova městského úřadu, jeho pracovníci shromáždění u vchodu, všude hasiči a policie. To byl obrázek, který se veřejnosti naskytl ve čtvrtek 14. června kolem 13. hodiny. Poplach způsobil bílý prášek, který byl doručen v dopisu na podatelnu úřadu. Naštěstí se nejednalo o reálnou situaci, ale simulovaný nález nebezpečné látky, při které si složky integrovaného záchranného systému ověřily postupy řešení takovéto situace ve veřejné budově.

Dobře utajeného cvičného poplachu, o němž kromě několika zainteresovaných nikdo další nevěděl, se zúčastnily složky integrovaného záchranného systému: Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje: stanice z Aše a Chebu, Policie ČR: složky z Aše a Chebu a Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje.

Součástí zákroku bylo po nezbytné evakuaci všech osob z budovy zajištění místa a nalezené látky a dekontaminace prostoru a osob, které s látkou přišly do styku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient