Bílí tygři se posílili o kanadského medvěda

Přesně měsíc už trénují liberečtí hokejisté na ledě. K současnému kádru navíc přibyl kanadský obránce Taylor Doherty. Je to už šestá posila Bílých tygrů. „Jsem tu teprve pár dní, ale všichni kolem jsou zkrátka úžasní, vše funguje a vše je vždy okamžitě zařízené. Jít sem považuji za skvělé rozhodnutí,“ mluví s nadšením 203 cm vysoký bek.

Pro Dohertyho je to první angažmá na evropském kontinentě. Klub od něj čeká především vzhledem k jeho proporcím hru do těla, ale také samozřejmě pomáhat zakládat útoky. „Nechci být jenom obrem, který se má rvát před vlastní brankou, i když přiznávám, že je to základ mé práce,“ podotýká Doherty.

Nebude v libereckém kádru jediným zámořským hráčem. Pomáhat mu v začátcích bude především útočník Tyler Redenbach, který přišel na sever Čech v říjnu loňského roku.

Kromě Dohertyho přišlo do libereckého týmu už předtím během léta dalších pět hráčů: útočníci Libor Hudáček (Färjestad BK – Švédsko), Radan Lenc (BK Mladá Boleslav), Jakub Valský (BK Mladá Boleslav), brankář Marek Schwarz
(HC Orli Znojmo – EBEL) a obránce Matěj Stříteský (HC Dukla Jihlava).

V posledním přípravném utkání se Liberečtí střetli s Mladou Boleslaví a porazili jí 5:4 v prodloužení. „Většina našich kluků hrála první přátelské utkání. Byla tam spousta dobrých věcí a také spousta horších. Bohužel jsme ve třetí třetině malinko polevili a umožnili soupeři vyrovnat, nakonec jsme však v samotném závěru našli cestu k vítězství. Rozhodčí dnes nasadili velmi přísný metr, málo se hrálo v plném počtu a oslabení s přesilovkami jsou určitě věci, na kterých budeme muset pracovat,“ řekl liberecký asistent trenéra Patrik Augusta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.