Search
Close this search box.

Biatlonová mánie pokračuje. Češi ovládli letní mistrovství světa

Tisícovky lidí se přišlo v Novém Městě na Moravě podívat, jak si naši biatlonisté poradí s nezvyklou disciplínou. Místo na klasických lyžích zdolávali okruhy na kolečkových. A dařilo se jim náramně.
I když je pravda, že konkurence nebyla nijak oslnivá, přesto medaile získané na tomto šampionátě by mohly naše biatlonisty povzbudit do hlavní sezony, která začne v listopadu.

Světový šampionát začal v pátek závodem smíšených štafet. Naši ve složení Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář získali stříbrnou medaili. Nestačili jen na Rusko. To juniorská čtveřice si dokonce vyjela a vystřílela zlato.
V sobotu medailové žně pokračovaly. V juniorkách si nejprve Markéta Davidová doběhla pro stříbro ve sprintu. Její kolega z juniorské reprezentace Jakub Štvrtecký dokonce svůj závod vyhrál a Vítězslav Hornig přidal bronz.
Kompletní stupně vítězů poté odpoledne obsadili tři naši závodníci – Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík.
I v neděli nevyšli naši biatlonisté naprázdno. Vítková ovládla stíhací závod, stejně tak Krčmář. Stříbrný byl Moravec a bronzové medaile získali junioři Davidová a Hornig.

„Je moc příjemné, že nás diváci přišli podpořit i v létě, nejen v zimě,“ podotkla Veronika Vítková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient