Biatlonová mánie pokračuje. Češi ovládli letní mistrovství světa

Tisícovky lidí se přišlo v Novém Městě na Moravě podívat, jak si naši biatlonisté poradí s nezvyklou disciplínou. Místo na klasických lyžích zdolávali okruhy na kolečkových. A dařilo se jim náramně.
I když je pravda, že konkurence nebyla nijak oslnivá, přesto medaile získané na tomto šampionátě by mohly naše biatlonisty povzbudit do hlavní sezony, která začne v listopadu.

Světový šampionát začal v pátek závodem smíšených štafet. Naši ve složení Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář získali stříbrnou medaili. Nestačili jen na Rusko. To juniorská čtveřice si dokonce vyjela a vystřílela zlato.
V sobotu medailové žně pokračovaly. V juniorkách si nejprve Markéta Davidová doběhla pro stříbro ve sprintu. Její kolega z juniorské reprezentace Jakub Štvrtecký dokonce svůj závod vyhrál a Vítězslav Hornig přidal bronz.
Kompletní stupně vítězů poté odpoledne obsadili tři naši závodníci – Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík.
I v neděli nevyšli naši biatlonisté naprázdno. Vítková ovládla stíhací závod, stejně tak Krčmář. Stříbrný byl Moravec a bronzové medaile získali junioři Davidová a Hornig.

„Je moc příjemné, že nás diváci přišli podpořit i v létě, nejen v zimě,“ podotkla Veronika Vítková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak