Biatlonistka Davidová dosáhla životního úspěchu. Ve slovinské Pokljuce skončila třetí!

Markétě Davidové vůbec nevyšel nedělní závod ve štafetě v rámci Světového poháru ve slovinské Pokljuce. Nedařila se jí střelba a musela absolvovat dvě trestná kola. Naše čtveřice skončila celkově čtrnáctá. Avšak nedařilo se v podstatě ani jejím kolegům.

O to více je šokující její dnešní třetí místo v závodě 15 km. Na střelnici udělala Davidová jen jednu chybu a za vítěznou Džymovou z Ukrajiny zaostala o 16 vteřin, na druhou Polku Hojnizsovou ztratila deset vteřin.
„Markéta nám udělala ohromnou radost. Běžela od začátku famózně a pohybovala se vepředu. Po štafetě z toho byla smutná, ale říkala, že ví, že by to mohlo jít. A teď si ukázala, že to umí a nemusí mít z ničeho strach. Věřím, že nám ještě ukáže radostné okamžiky,“ řekl sportovní ředitel biatlonového svazu Ondřej Rybář.
„Jsem strašně ráda, že se projevila ta práce a není to jenom teď v dospělých, ale celá juniorská léta s Jindrou (trenérem Šikolou). Všechno asi do sebe zapadlo a dává to smysl. Doufám, že to nebyl jen výstřel do tmy, a budu se snažit střelbu takhle držet celou sezonu.“ řekla šťastná Davidová v České televizi.

Doteď bylo pro Davidovou nejlepším umítěním mezi elitou patnácté místo ze sprintu na únorové olympiádě v Pchjongčchangu.

Další české závodnice se umístily o hodně dál. Eva Puskarčíková doběhla na 26. příčce a Veronika Vítková dokonce až na 38. místě. Jislová s Charvátovou pohořely a nevešly se ani do první sedmdesátky.

Ještě před ženami absolvovali svůj vytrvalostní závod na 20 km muži. Nejlepší z našich byl Michal Krčmář na 15. příčce, do třicítky se těsně vešel Ondřej Moravec. Ostatní čeští biatlonisté nebodovali.
Závod vyhrál fenomén posledních let Francouz Martin Fourcade.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak