Biatlonistka Davidová dosáhla životního úspěchu. Ve slovinské Pokljuce skončila třetí!

Markétě Davidové vůbec nevyšel nedělní závod ve štafetě v rámci Světového poháru ve slovinské Pokljuce. Nedařila se jí střelba a musela absolvovat dvě trestná kola. Naše čtveřice skončila celkově čtrnáctá. Avšak nedařilo se v podstatě ani jejím kolegům.

O to více je šokující její dnešní třetí místo v závodě 15 km. Na střelnici udělala Davidová jen jednu chybu a za vítěznou Džymovou z Ukrajiny zaostala o 16 vteřin, na druhou Polku Hojnizsovou ztratila deset vteřin.
„Markéta nám udělala ohromnou radost. Běžela od začátku famózně a pohybovala se vepředu. Po štafetě z toho byla smutná, ale říkala, že ví, že by to mohlo jít. A teď si ukázala, že to umí a nemusí mít z ničeho strach. Věřím, že nám ještě ukáže radostné okamžiky,“ řekl sportovní ředitel biatlonového svazu Ondřej Rybář.
„Jsem strašně ráda, že se projevila ta práce a není to jenom teď v dospělých, ale celá juniorská léta s Jindrou (trenérem Šikolou). Všechno asi do sebe zapadlo a dává to smysl. Doufám, že to nebyl jen výstřel do tmy, a budu se snažit střelbu takhle držet celou sezonu.“ řekla šťastná Davidová v České televizi.

Doteď bylo pro Davidovou nejlepším umítěním mezi elitou patnácté místo ze sprintu na únorové olympiádě v Pchjongčchangu.

Další české závodnice se umístily o hodně dál. Eva Puskarčíková doběhla na 26. příčce a Veronika Vítková dokonce až na 38. místě. Jislová s Charvátovou pohořely a nevešly se ani do první sedmdesátky.

Ještě před ženami absolvovali svůj vytrvalostní závod na 20 km muži. Nejlepší z našich byl Michal Krčmář na 15. příčce, do třicítky se těsně vešel Ondřej Moravec. Ostatní čeští biatlonisté nebodovali.
Závod vyhrál fenomén posledních let Francouz Martin Fourcade.