Biatlonisté se vrací „do práce“. Nadále jim však bude chybět Šlesingr

Po 17 dnech se zítra v německém Oberhofu znovu rozjede Světový pohár v biatlonu. Český tým nasadí do závodů osm jedinců, čtyři muže a stejný počet žen.

Mezi muži budeme nejvíce spoléhat na dvojici Michal Krčmář a Ondřej Moravec, kterým se povedl poslední závod před vánočnímu svátky. V Novém Městě na Moravě skončil Moravec v závodě s hromadným startem osmý, Krčmář uzavíral první desítku.
Moravec však odjel do Oberhofu ještě lehce nachlazen. „Dostal asi před týdnem antibiotika, dlouho se nemohl zbavit kašle. Ale říkal, že se cítí docela dobře,“ uvedl trenér mužského týmu Zdeněk Vítek.
Opět se však musí mužský tým obejít bez svého nejzkušenějšího člena Michala Šlesingera, který si v prosinci zranil bederní páteř a doteď není úplně fit. Zatím tak není jisté, kdy se do kolotoče Světového poháru vrátí.
V týmu není ani Adam Václavík, zde to je však z výkonnostních důvodů, protože mu začátek sezony vůbec nevyšel a nezískal ve „svěťáku“ ani bod.

Ani ženskému týmu se nevyhnuly zdravotní obtíže. Doma musela zůstat Jessica Jislová. „Nemělo smysl, aby Jessica hned po nemoci závodila. Potřebuje potrénovat, aby byla připravená pro Ruhpolding. Ostatní holky jsou naštěstí v pořádku,“ uvedl asistent Jiří Holubec.

Mezi českými ženami je v pořadí Světového poháru nejvýše Veronika Vítková. Své 39. místo by však určitě ráda výrazně vylepšila. Více se také čeká od Evy Puskarčíkové, která je na 46. místě.

Prvním závodem v Oberhofu bude zítřejší sprint žen, muži pojedou stejnou disciplínu v pátek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak