Search
Close this search box.

Biatlonisté se přesunuli za moře. Předvede nám Davidová další úžasné výkony?

Po více jak týdenní pauze se do hry vrací biatlonisté. Po závodech v Evropě se přemístili na americký kontinent. Nejdříve se představí v kanadském Canmore a poté v americkém Salt Lake City.

Český tým neodletěl za moře kompletní. Tuto část Světového poháru se rozhodl vynechat Ondřej Moravec, který se zatím trápí v běžecké části, což je škoda, protože střelba mu naopak jde. V domácích podmínkách se tak pokusí vyladit běžeckou formu, aby byl připraven na mistrovství světa, které se koná za měsíc ve švédském Östersundu.
Naopak s týmem odletěl uzdravený Michal Šlesingr, který musel v této sezoně vynechat větší část Světového poháru kvůli zlomenému obratli.

Fanoušci budou jistě s velkou zvědavostí sledovat především závody žen, potažmo Markétu Davidovou. Ta se skvěle představila na poslední biatlonové zastávce v Anterselvě. V tomto horském italském středisku si dojela v hromadném závodě pro druhé místo a ve sprintu dokonce vyhrála!

Protože se závody konají na americkém kontinentě, musí televizní fanoušci počítat s tím, že i časy přenosů budou oproti evropským závodům zákonitě posunuty.

Šlesinga doplní v mužké nominaci Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Adam Václavík. V ženách se kromě Davidové představí Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

Program závodů v Canmore

Čtvrtek

20:20 – vytrvalostní závod mužů
22:55 – vytrvalostní závod žen

Pátek

20:30 – štafeta mužů
22:45 – štafeta žen

Sobota

19:00 – závod s hromadným startem mužů
22:00 – závod s hromadným startem žen

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient