Biatlonisté se přesunuli za moře. Předvede nám Davidová další úžasné výkony?

Po více jak týdenní pauze se do hry vrací biatlonisté. Po závodech v Evropě se přemístili na americký kontinent. Nejdříve se představí v kanadském Canmore a poté v americkém Salt Lake City.

Český tým neodletěl za moře kompletní. Tuto část Světového poháru se rozhodl vynechat Ondřej Moravec, který se zatím trápí v běžecké části, což je škoda, protože střelba mu naopak jde. V domácích podmínkách se tak pokusí vyladit běžeckou formu, aby byl připraven na mistrovství světa, které se koná za měsíc ve švédském Östersundu.
Naopak s týmem odletěl uzdravený Michal Šlesingr, který musel v této sezoně vynechat větší část Světového poháru kvůli zlomenému obratli.

Fanoušci budou jistě s velkou zvědavostí sledovat především závody žen, potažmo Markétu Davidovou. Ta se skvěle představila na poslední biatlonové zastávce v Anterselvě. V tomto horském italském středisku si dojela v hromadném závodě pro druhé místo a ve sprintu dokonce vyhrála!

Protože se závody konají na americkém kontinentě, musí televizní fanoušci počítat s tím, že i časy přenosů budou oproti evropským závodům zákonitě posunuty.

Šlesinga doplní v mužké nominaci Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Adam Václavík. V ženách se kromě Davidové představí Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

Program závodů v Canmore

Čtvrtek

20:20 – vytrvalostní závod mužů
22:55 – vytrvalostní závod žen

Pátek

20:30 – štafeta mužů
22:45 – štafeta žen

Sobota

19:00 – závod s hromadným startem mužů
22:00 – závod s hromadným startem žen

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak