Biatlonisté se o víkendu utkají o tituly mistrů světa. Lyže vymění za kolečkové brusle

V druhé polovině tohoto týdne se uskuteční v Novém Městě na Moravě biatlonové letní mistrovství světa na kolečkových lyžích. Zúčastní se ho celá naše biatlonová špička včetně olympijských medailistů Michala Krčmáře a Veroniky Vítkové.

Nebudou chybět ani další naši přední reprezentanti Ondřej Moravec či Michal Šlesingr. Ze zahraničních závodníků se očekává přijezd např. Lotyše Andrejse Rastorgujevse, Belgičana Michaela Rösche či Slováka Martina Otčenáše. Mezi ženami by měly bojovat s našimi závodnicemi o medaile např. Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtováči a Ukrajinky Vita a Valj Semerenkovy. Celkově by se mělo zúčastnit MS 28 zemí.

Organizátoři věří, že se přijde na závody podívat hodně lidí. „Od mistrovství světa očekávám propagaci českého biatlonu, o kterém se bude zase mluvit. Samozřejmě budeme rádi, když se nám podaří dosáhnout na dobré výsledky,“ uvedl na tiskové konferenci šéf českého biatlonu Jiří Hamza.

Mistrovství světa začíná v pátek smíšenými štafetami jak u dospělých, tak juniorských závodníků. O víkendu přijdou individuální závody. „Chtěli bychom bojovat o co nejlepší výsledek. Bylo by špatné říci, že nemáme na domácím mistrovství světa ambice. I když se letní šampionát v biatlonu nedá srovnávat se zimou. Týmy přijedou z plné přípravy,“ řekl sportovní ředitel biatlonového svazu Ondřej Rybář.

V Novém Městě na Moravě se konalo biatlonové letní mistrovství světa na kolečkových lyžích před sedmi lety, našim závodníkům se tehdy nepovedlo získat ani jednu medaili.
Hned příští týden se koná mistrovství republiky v této trochu netradiční disciplíně.

Program mistrovství světa:

Pátek 24. srpna: 15:30 smíšené štafety juniorů, 18:00 smíšené štafety žen a mužů.
Sobota 25. srpna: 11:45 sprint juniorek, 14:00 sprint juniorů, 16:45 sprint žen, 18:45 sprint mužů.
Neděle 26. srpna: 11:15 stíhací závod juniorek, 13:15 stíhací závod juniorů, 15:45 stíhací závod žen, 17:30 stíhací závod mužů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak