Běžec a aktivista Pavel Vodička se na své cestě zastavil i v Chebu

(Aktualizováno před )

Běžec, aktivista, zakladatel první veřejné lednice v Praze se na své běžecké trati zastavil v Chebu
Pavel Vodička, vcelku nenápadný mladý muž se dnes objevil na chebské radnici. V rukou držel propagační letáky s nadpisem „Chodci nejsou Nesmrtelní“. Ve své kanceláři ho přivítala místostarostka Eva Horná, v jejíž gesci je odbor sociální a zdravotní.

„Po chvilce jsem žasla, jaký hnací motor tohoto mladíka zavedl na západ Čech. Běhá pro dobrou věc napříč republikou i evropskými státy. Vypravil se na delší cestu, na které nese pomyslnou štafetu osvěty v oblasti bezpečnosti, ochrany života a zdraví a první pomoci. Jak sám řekl, je sólista. Běhá, aby upozornil na nešvary společnosti. Navázal spolupráci s Asociací Záchranný kruh a našel si i partnera – Zdravotní pojišťovnu MV ČR. Jeho úsilí a snaha o zřízení stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Vandsdorfu se datuje od roku 2013,“ popsala místostarostka Horná.

Pavel inicioval pořízení automatického defibrilátoru (AED) pro městskou policii Varnsdorf. V loňském roce rozjel kampaň proti plýtvání potravinami a založil první veřejnou lednici v Praze.

„Běhám, abych si vyčistil hlavu. Je tolik věcí, na které bych rád upozornil. Na našich silnicích umírají zbytečně lidé. První pomoc je základem záchrany lidského života. Na to při setkávání s veřejností především apeluji. Rozdávám letáky, navštěvuji politiky, lékaře, zástupce měst a obcí a hlavně mluvím s lidmi. Jsem sám, ale na svých cestách se setkávám s pochopením i pomocí. Není toho málo, ale také ani moc. Věřím, že moje poselství přinese své ovoce. Jsou lidé, kteří potřebují pomoc, a na to nesmí nikdo z nás zapomínat. Já pomáhám osvětou a během. Snad se další časem přidají,“ vyprávěl Pavel.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz