Běžci a sdruženáři vstupují do sezony. Avšak velké výsledky nečekejme

Petra Nováková, Kateřina Razýmovová, Michal Novák, Miroslav Rypl, Luděk Šeller, Petr Knop a Jonáš Bešťák. Kdo není zapálený fanoušek do běžeckého lyžování, tak mu tato jména nic neřeknou. Ale třeba časem některý z těchto českých reprezentantů a reprezentantek vyletí nahoru jako Kateřina Neumannová či Lukáš Bauer.
Zatím se však musíme spokojit s občasným ziskem bodů ve světovém poháru, který začíná zítra ve finském středisku Ruka.
Sobota bude patřit sprintům. Do nich zasáhnou Nováková, Razýmovová, Novák, Rypl a Šeller.
V neděli se obě ženy představí na trati 10 kilometrů klasicky, Nováka s Ryplem doplní v klasické patnáctce Knop a Bešťák.
Jak už bylo napsáno, velké ambice naši závodníci nemají, mohou jen příjemně překvapit. Česká reprezentace byla po minulé sezoně oslabena o dlouholeté reprezentanty Martina Jakše, Aleše Razýma a Dušana Kožíška.

Do nového ročníku vstupují i sdruženáři. Čeští závodníci tohoto sportu (skok na lyžích a následný běh) mají přece jenom větší očekávání. Především Tomáš Portyk by se měl dostávat pravidelně do první dvacítky.
„Tvrdě makal a kondičně je na tom určitě nejlépe, co kdy byl. Také ve skokanské části už překlenul menší trápení z letní sezony. Věřím, že bude pravidelně bodovat, a pokud se při skandinávských závodech umístí alespoň jednou do 15. místa a opakovaně kolem 20. pozice, budu spokojen,“ řekl od jara nový reprezentační trenér Marek Šablatura.
Portyka ve Finsku doplní Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Jan Vytrval. V týmu zatím chybí zkušený Miroslav Dvořák, který se ještě po nemoci necítí fit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak