Search
Close this search box.

Bezbranková remíza z Mladé Boleslavi přinesla Dukle cenný venkovní bod

Večerní utkání v Mladé Boleslavi se nepřiklonilo ani k jedné straně a soupeři si rozdělili po bodu. Pozitivem pro Duklu bylo zlepšení obranné činnosti a udržení čistého konta.

Utkání rozehrál Ondřej Berka, hned nabídl míč Konatému, který se po vyhraném souboji s Miloševičem dostal ke střele. Odražený míč se mu ale dotkl ruky, díky čemu byl Dukle připsán přímý volný kop. V 6. minutě poslal šikovně Douděra míč do pokutového území, rychlejší než Djuranovič byl ale Konaté, který šanci Dukly odvrátil. Mladé Boleslavi se také podařilo v 18. minutě na delší dobu usadit u Radovy brány. Hlavně díky zákrokům Jána Ďuricy se míč do brány nedostal. Ve 25. minutě se dokázal Miloševič sám utrhnout do protiútoku, dobíhající Djuranovič si ale špatně načasoval vstup do pokutového území, kvůli tomu byl odpískán ofsajd. Ve 31. minutě byla nařízena penalta pro mladoboleslavské, následná kontrola u videa rozhodla o jejím odvolání. Ve 37. minutě se podařilo Djuranovičovi uvolnit k levému rohu pokutového území, odkud nasměroval přízemní míč k levé tyči. Připravený Šeda zasahovat vůbec nemusel, jelikož míč proletěl jen těsně kolem tyče. Jen o pár chvil později předvedl výborné sólo Jakub Podaný, kterému pomohlo i naivní bránění Mladé Boleslavi, následnou střelu ale dokázal konečky prstů vyrazit Jan Šeda. Dukla začala ke konci prvního poločasu aktivně tlačit na mladoboleslavskou bránu. I přes to po 45 minutách svítil na tabuli stav 0:0.

Ve 48. minutě se Douděra zbavil před pokutovým územím Mareše, následná nahrávka, která měla najít Djuranoviče, skončila pouze u nohou Chaluše, který akci otočil proti Dukle. Hostům se také nabídla možnost rohu, balón vybojoval z hloučku hráčů David Douděra, prudkou střelu ale dokázal obětavě zblokovat Hůlka. Další střela přišla v 56. minutě z nohy Jakuba Podaného, s prudkou ránou ale neměl Šeda problém. Marek Matějovský se probojoval v 66. minutě pokutovým územím až těsně před Filipa Radu, nebyl ale připraven na rychlý výběh brankáře, kvůli čemuž zakončil pouze do jeho nohou. V 67. minutě byla další střela Matějovského už mnohem nebezpečnější. I přes to dokázal Rada míč vykrýt. Opět Matějovský se dostal v 76. minutě k šanci. Jeden z nejstarších hráčů Boleslavi si naběhl na centr Hubínka, levačkou se trefil pouze nad bránu. Na konci utkání se boleslavští začali opravdu hodně snažit o změnu skóre. V závěru je povzbudilo vyloučení Daniela Tetoura, který dostal po ruce během přímého volného kopu soupeře druhou žlutou kartu a musel se klidit do sprch. V deseti hráčích ale Dukla dokázala ubránit bezbrankovou remízu a získala jeden bod.

Roman Skuhravý: „Jsem rád, že po dvou zápasech, kdy jsme dostali mraky gólů, se nám zlepšila práce bez balonu a organizace hry, za tohle musím hráče pochválit. První poločas vyjma nějakých 10 minut, kdy to bylo nervózní z obou stran, jsme měli hodně zajímavých situací po zisku míče v přechodové fázi a bohužel jen netrpělivostí a asi i situací, ve které se nacházíme, jsme je nevyřešili tak, jak to umíme, to je škoda. Druhý poločas se nesl v duchu toho samého, byli jsme silnější v kombinaci, domácí byli trochu nervóznější, do 70. minuty jsme mohli vyřešit lépe dvě brejkové situace. Závěr utkání naopak patřil Boleslavi, která nás dostala dlouhými balony a standardními situacemi pod tlak, naštěstí jsme to uhráli. V kontextu celého průběhu to bylo upracované utkání, které skončilo zaslouženou remízou 0:0.“

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 0:0

ŽK: 23. Ďurica, 49. Bezpalec, 63. Tetour, 81. Podaný, 82. D. Souček, 88. Doumbia, 89. Tetour. Rozhodčí: Ondřej Berka – Radek Kotík, David Hock. Diváci: 1 683.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Takács (46. Chaluš), Mareš – Konaté (54. Matějovský), Kateřiňák (86. Valenta), Hubínek, Přikryl – Džafić, Ladra.
FK Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ďurica, Ostojič, Podaný – Tetour, Bezpalec, D. Souček – Bilovský (66. Doumbia), Djuranovič (74. Schranz), Douděra (90+2. Bezdička).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient