Bez Plekance to Kladnu nejde. Kadaň kvůli počasí nedorazila do Jihlavy

Pokud za Kladno nastoupil Tomáš Plekanec (zatím třikrát), vždy vyhrálo. Včera nenastoupil a středočeský klub si nepřivezl z Benátek ani bod. Je však pravda, že Kladenští by si s tímto soupeřem měli poradit i bez své velké hvězdy. „My jsme podali velmi špatný výkon. Bezkrevný, bez náboje, bez bruslení, bez ničeho… Když jsme ze šancí nedali na 2:0, tak bylo otázkou času, kdy domácí dají gól a otočí to. To se stalo ve třetí třetině. Za to, co jsme předvedli, jsme si žádné body nezasloužili,“ podotkl trenér Kladna Jindřich Lidický.

Kladno tak přišlo o šanci dotáhnout se bodově na vedoucí Jihlavu. Ta musela včera svůj zápas odpískat, protože soupeř z Kadaně kvůli zasněžené D1 nebyl schopen přijet.

Kromě Kladna se nedařilo ani dalším týmům z vršku tabulky. Prostějov prohrál těsně na Slavii a České Budějovice si nepřivezly ani bod z Přerova. „Pro nás jde o zápas se špatným koncem, co se výsledku týče. Nemohu si stěžovat na to, že by kluci nemakali a nebojovali. Bohužel nás sráží pořád jeden a ten samý problém. Nedáváme góly a na jeden, který jsme dali pět minut před koncem, se těžko vyhrává. Domácí skórovali dvakrát a myslím si, že zaslouženě vyhráli. Je třeba jim sportovně pogratulovat,“ řekl českobudějovický kouč Václav Prospal.

Těchto zaváhání využil Vsetín, který se na týmy před sebou dotáhl. I když v zápase s Havířovem to vůbec neměl lehké. O svém vítězství rozhodl až čtyři minuty před koncem. „Myslím si, že by tomu utkání slušela remíza. My jsme za stavu 2:2 v přesilovce nastřelili tyčku, škoda že to tam nepadlo a bohužel jsme pak z ničeho dostali třetí gól od modré čáry,“ smutnil po utkání havířovský lodivod Jiří Režnar.

Letošní mizerné výsledky včera potvrdili hráči Ústí nad Labem, kteří prohráli jednoznačně v Porubě. „Nemůžeme se pořád dokola vymlouvat, že máme zkušené hráče zraněné, protože kluci, co hrají místo nich, by měli chytit šanci a prokázat hokejové kvality. Což se neděje,“ byl po zápase rozmrzelý ústecký trenér Tomáš Mareš. Poruba si zatím jako nováček vede výtečně a je těsně za příčkami pro play-off.

Výsledky 34. kola první hokejové ligy

Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Ordoš, 44. Najman, 60. J. Vlach – 14. Kubík. Rozhodčí: J. Doležal, Souček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc Havlín (Benátky n. J.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 611.

Vsetín – Havířov 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 11. a 48. Rob, 56. Kopta – 46. Rehuš, 47. R. Veselý. Rozhodčí: Čech, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2420.

Poruba – Ústí nad Labem 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 30. a 42. Dufek, 22. Pastor, 38. Ovčačík, 53. Guman – 4. Davídek. Rozhodčí: Koziol, Obadal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 175.

Přerov – Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Moučka, 23. Sikora – 54. Gilbert. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1740.

Slavia Praha – Prostějov 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 29. Bezúch, 34. Brož, 36. J. Veselý, 60. Vlček – 11. Pšenička, 12. Nouza, 51. Dvořáček. Rozhodčí: Šindel, Vrba – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 481.

Zápas Jihlava – Kadaň byl kvůli nepříznivému počasí odložen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.