Berounští kriminalisté řešili dva případy loupežného přepadení během jednoho týdne

Berounští kriminalisté řeší dva případy loupežného přepadení, ke kterým došlo během jednoho týdne. V obou případech se obětí staly ženy.

K prvnímu případu došlo dne 4. 12. 2018, okolo 18.30 hodin, kdy 60 letá žena procházela ulicí Nad Stadionem v Králově Dvoře, přičemž míjela skupinu tří mladých lidí. Všichni byli sportovně oblečeni a přes hlavy měli kapuci. V okamžiku, kdy žena prošla kolem nich, k ní jeden z nich přistoupil a snažil se jí strhnout kabelku, kterou měla zavěšenu přes rameno. Poškozená se své kabelky nechtěla vzdát a s lupičem se o ní začala přetahovat, přičemž došlo k pádu ženy na zem a pachateli se podařilo kabelky zmocnit.

K druhému případu došlo dne 7. 12. 2018 v 00,20 hodin, kdy šla 22letá žena po ulici cestou z vlakového nádraží v Berouně směrem do centra. Zde k ní přistoupil neznámý muž tmavé pleti, ten jí z ramene strhl kabelku, ve které měla finanční hotovost a osobní doklady. S ženou se rovněž o kabelku přetahoval, ta poté upadla na zem a pachatel se její kabelky zmocnil a z místa utekl.

Ani v jednom případě loupežného přepadení naštěstí nedošlo ke zranění poškozených. Zda mají tyto dva případy stejného jmenovatele v podobě totožného pachatele, zatím kriminalisté nevědí. V současné době vyhodnocují zajištěné stopy a po neznámých pachatelích pátrají. Zároveň žádají kohokoliv, kdo by jim mohl předat informace související s těmito případy, nebo takové, které by vedly ke ztotožnění neznámých pachatelů, aby jim je sdělil na tel. 606 665 995.

V případě jakéhokoliv loupežného přepadení policisté nedoporučují obětem klást pachateli jakýkoliv odpor, neboť by z jeho strany mohlo dojít k fyzickému napadení. Za zločin loupež hrozí pachatelům až desetiletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.