Berounští policisté kontrolovali rybáře

Policisté z Berouna ve spolupráci s rybářskou stráží Českého rybářského svazu, místní organizace Beroun, provedli v pátek 13. července v pořadí letos již pátou kontrolu zaměřenou na rybáře a dodržování platných pravidel. Policisté s rybářskou stráží kontrolovali povolenky k lovu, připravené podběráky, nástrahy a další předepsané povinnosti podléhající rybářskému řádu.

Zkontrolováno bylo přes třicet rybářů a jedna rybářka, kteří si užívali teplého večera u řeky Berounky mezi obcemi Hýskov a Karlštejn. Policisté a porybní byli s rybáři spokojeni, téměř všichni měli vše potřebné v pořádku a celá akce proběhla až na pár drobných prohřešků bez zjištěných závad. Kontrolovaní rybáři akceptovali tuto akci s úsměvem na tváři a to i v pokročilých nočních hodinách.

Tyto společné kontroly probíhají průběžně již třetím rokem. Na jejich začátku nebývalo výjimkou, že za jeden večer bylo s ohledem na zjištěné porušování zákona ze strany nezodpovědných rybářů, zadrženo i několik povolenek k lovu.

Akce tohoto charakteru ve spolupráci policie a rybářské stráže budou probíhat i nadále. Cílem je co nejvíce eliminovat porušování zákona, což se právě díky těmto preventivním aktivitám skutečně daří.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.