Berounská zdrávka získala prestižní ocenění za lepší komunikaci ošetřovatelů v angličtině

Střední zdravotnická škola Beroun získala minulý měsíc dvě prestižní ocenění za projekt Zlepšení kvality výuky ošetřovatelství v angličtině a zavedení výuky předmětu Ošetřovatelství v němčině.

Ceny uděluje Dům zahraniční spolupráce spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Tento výjimečný úspěch vybojovala pro berounskou školu Mgr. Karolina Froňková, která ve spolupráci s kolektivem vyučujících celý projekt realizovala a vedla. „Tato prestižní ocenění za projekt Erasmus + – Pečeť kvality a evropskou jazykovou cenu LABEL představují pro naši školu mimořádný úspěch,“ konstatuje Mgr. Leona Machková, ředitelka SZŠ Beroun.
Konverzační příručka – Komunikace s anglicky (nově i německy a rusky) mluvícími klienty pro zdravotní sestry je využitelná nejen ve zdravotnických zařízeních. Tato publikace vznikla ve spolupráci vyučujících angličtiny a ošetřovatelství za podpory partnerské organizace školy, Rehabilitační nemocnice Beroun a stala se výukovým materiálem nejen pro studenty školy, ale slouží i zdravotním sestrám v Berouně a v Hořovicích jako praktický rádce do kapsy.

SZŠ Beroun byla jedna z prvních v České republice, která nabízí žákům studium odborného předmětu v cizích jazycích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.