Berounská nemocnice se připojila ke Dni hygieny rukou

Světová zdravotnická organizace vyhlásila 5. květen Dnem hygieny rukou. Letos se k této iniciativě připojila i berounská nemocnice. Mytí rukou je jeden z nejlehčích způsobů, jak zabránit vzniku velké řady nemocí.

„Akce čisté ruce“, jak jsme v berounské nemocnici kampaň nazvali, proběhla v pátek 4. května 2018 ve vstupním prostoru Rehabilitačního centra MUDr. J. Calty. Zdravotníci (viz foto) prováděli instruktáž správného postupu hygienické dezinfekce rukou. Správnou techniku si zájemci z řad návštěvníků i zdravotníků sami vyzkoušeli. Pomocí ultrafialového světla ze speciální lampy si každý mohl ověřit, zda použil roztok pro dezinfekci správně, v dostatečném množství a na celé ruce.

„Obecně platí, že nejvíce infekcí se přenese na rukou a to i ve zdravotnických zařízeních, ve kterých by všichni měli umět dodržovat správné postupy. Důležité je znát situace, ve kterých je třeba používat dezinfekční prostředek. A neméně důležitý je i správný postup nanesení dostatečného množství dezinfekčního prostředku na všechna místa na rukou. Nesmíme zapomínat na konečky prstů a palce. I tentokrát se během kampaně ukázalo, že při dezinfekci rukou tato místa nejčastěji vynecháváme,“ konstatovala Ilona Kupková, hlavní sestra berounská nemocnice.

Správné mytí rukou trvá cca 15-20 sekund. Čistýma rukama předcházíme nákaze vážnými onemocněními a šíření choroboplodných zárodků virů a infekcí. Umývání rukou a dezinfekce dokážou snížit riziko infekce prostřednictvím rukou až o 66%.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.