Search
Close this search box.

Berdych zvládl i třetí kolo a pravděpodobně narazí na Nadala. Dál postupuje i Kvitová

Po půlroční pauze zatím probíhá Berdychův návrat na jedničku. Po finálové účasti v katarském Dauhá pokračuje Tomáš Berdych ve skvělých výkonech. Dnes v noci si ve třetím kole prvního grandslamového turnaje roku poradil s Argentincem Schwartzmanem ve čtyřech setech 5:7, 6:3, 7:5 a 6:4.

V tomto zápase poprvé na letošním Australian open ztratil český tenista set. A hned ten první. „Nechal jsem mu moc prostoru na kurtu a on mohl škodit mnohem víc, než bych si přál,“ podotkl Berdych k první sadě.
V dalších setech si už nenechal vzít svá podání, naopak pokaždé soupeře brejknul. Zápas ukončil stylově esem.
Na soupeře pro osmifinále si ještě musí počkat. Vzejde z duelu Nadal – De Minaur. „Hrát s Rafou nebo s kterýmkoliv z těch velkých hráčů je vždycky výjimečný tenisový den. Proto jsem tady, abych hrál s těmito hráči. Zkušenosti z takových zápasů jsou neocenitelné,“ řekl Berdych, který tak trochu očekává, že by se měl střetnout spíše se Španělem.

V osmifinále je i Petra Kvitová. Šestá hráčka světa porazila Švýcarku Benčičovou 6:1, 6:4. První set zakončila dokonce hrou se třemi esy. Druhá sada už byla vyrovnanější. Soupeřka si dlouho držela podání, až za stavu 4:3 jí Kvitová brejkla.
V dalším kole čeká českou hráčku 17letá Američanka Anisimová.

Nejenom ve dvouhře, ale i ve čtyřhře můžeme případně pomýšlet na celkový triumf. Nasazené jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve druhém kole dvakrát 6:4 domácí pár Monique Adamczaková, Jessica Mooreová. Dařilo se i Květě Peschkeové, která spolu s Američankou Nicole Melicharovou zdolaly ukrajinsko-čínský pár Nadija Kičenoková, Ja-fan Wang 6:4, 6:3.
Naopak se s ženskou čtyřhrou loučí Lucie Hradecká, která s Ruskou Makarovovou nestačila na dvojici Bara Irina M./Niculescu M.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient