Berdych zvládl i třetí kolo a pravděpodobně narazí na Nadala. Dál postupuje i Kvitová

Po půlroční pauze zatím probíhá Berdychův návrat na jedničku. Po finálové účasti v katarském Dauhá pokračuje Tomáš Berdych ve skvělých výkonech. Dnes v noci si ve třetím kole prvního grandslamového turnaje roku poradil s Argentincem Schwartzmanem ve čtyřech setech 5:7, 6:3, 7:5 a 6:4.

V tomto zápase poprvé na letošním Australian open ztratil český tenista set. A hned ten první. „Nechal jsem mu moc prostoru na kurtu a on mohl škodit mnohem víc, než bych si přál,“ podotkl Berdych k první sadě.
V dalších setech si už nenechal vzít svá podání, naopak pokaždé soupeře brejknul. Zápas ukončil stylově esem.
Na soupeře pro osmifinále si ještě musí počkat. Vzejde z duelu Nadal – De Minaur. „Hrát s Rafou nebo s kterýmkoliv z těch velkých hráčů je vždycky výjimečný tenisový den. Proto jsem tady, abych hrál s těmito hráči. Zkušenosti z takových zápasů jsou neocenitelné,“ řekl Berdych, který tak trochu očekává, že by se měl střetnout spíše se Španělem.

V osmifinále je i Petra Kvitová. Šestá hráčka světa porazila Švýcarku Benčičovou 6:1, 6:4. První set zakončila dokonce hrou se třemi esy. Druhá sada už byla vyrovnanější. Soupeřka si dlouho držela podání, až za stavu 4:3 jí Kvitová brejkla.
V dalším kole čeká českou hráčku 17letá Američanka Anisimová.

Nejenom ve dvouhře, ale i ve čtyřhře můžeme případně pomýšlet na celkový triumf. Nasazené jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve druhém kole dvakrát 6:4 domácí pár Monique Adamczaková, Jessica Mooreová. Dařilo se i Květě Peschkeové, která spolu s Američankou Nicole Melicharovou zdolaly ukrajinsko-čínský pár Nadija Kičenoková, Ja-fan Wang 6:4, 6:3.
Naopak se s ženskou čtyřhrou loučí Lucie Hradecká, která s Ruskou Makarovovou nestačila na dvojici Bara Irina M./Niculescu M.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!