Berdych po velké herní pauze vstoupil úspěšně do nové sezony. Radovat se mohla i Karolína Plíšková

(Aktualizováno před )

Naše mužská tenisová jednička Tomáš Berdych hrál naposledy zápas letos v červnu v anglickém Queens. Od té doby mu bolavá záda nedovolila nastoupit k utkání. V žebříčku klesl až na 71. místo. Takhle nízko nebyl přibližně deset let. Vypadá to ale, že zdravotní problémy jsou pryč a bývalá světová čyřka se pokusí dostat zase mezi nejlepší hráče planety.
První krůček k tomu udělal dnes, když na turnaji v katarském Dauhá porazil Němce Kohlschreibera 6:4, 7:6. V dalším klání ho čeká opět třicátník, Španěl Fernando Verdasco.

Tři sety na postup do druhého kola turnaje v australském Brisbane potřebovala Karolína Plíšková. Kazašku Putinsevovou porazila 4:6, 6:3, 6:4 a v druhém kole se střetne s další Českou Marií Bouzková, která překvapivě zdolala domácí hráčku Samanthu Stosurovou 4:6, 6:2, 6:2.
Pro naši hráčku, která je 137. na žebříčku, je to teprve druhý vyhraný zápas na turnajích WTA. „Ze začátku jsem byla hodně nervózní, protože na takovémhle kurtu jsem ještě nikdy nehrála, ale snažila jsem se bojovat. Sam je ohromná šampionka, což mi zápas nijak neulehčilo,“ uvedla Bouzková, která má na kontě vítězství z juniorky na US Open 2014.

Zítra vstoupí do sezony i další české tenistky – Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a Petra Kvitová.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz