Berani Zlín zahajují přípravu na ledu

Extraligoví hokejisté Berani Zlín zahájí v pondělí 23. července rozhodující část přípravy na ledě před startem Tipsport extraligy 2018/2019. Na úvodním dopoledním tréninku v prostorách PSG arény se bude hlásit trenérské dvojici Robert Svoboda, Martin Hamrlík celkem 27 hráčů včetně nových tváří. Po pěti letech se vrací do mateřského klubu gólman Jakub Sedláček, útok posílí Michal Poletín, Jakub Herman a odchovanci Jakub Šlahař, Nicolas Werbik. V ofenzivě zabojují o extraligový dres v rámci testu lotyšský forvard Edgars Kulda a Slovák Radovan Puliš. Berani odehrají v přípravě celkem osm přípravných zápasů, úvodní je na programu ve čtvrtek 9. srpna na domácím ledě s Jihlavou. Nový ročník extraligy startuje 14. září, Berani hrají na úvod doma s Třincem.
Letní dovolená je u konce. Extraligoví hokejisté Berani Zlín hlásí návrat na led. V pondělí 23. července začíná rozhodující část přípravy na 51. sezonu v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej, ve které oslavíme v lednu 90 let od vzniku ledního hokeje v Baťově městě. Hráči mají sraz v 9 hodin dopoledne v kabině na ZS Luďka Čajky a o hodinu později vyjedou poprvé v nové sezoně na vyžehlený zářící led PSG arény.

„Úvodní týden slouží na zapracování hráčů po přestávce do tréninkového procesu. Dvakrát v úvodním týdnu trénujeme dvoufázově. Na programu je příprava i v posilovně, kde klademe důraz na kratší, ale intenzivní přípravu. Úvodní dny jdeme na led společně, nepřipravujeme náročný program tréninku. Je potřeba, aby si hráči zejména zvykli na novou výstroj a netlačili je brusle,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Berani Zlín.

Na ledě se objeví i lotyšský reprezentant Edgars Kulda a slovenský forvard Radovan Puliš, oba přichází do Zlína na zkoušku. „Máme s nimi dohodu, že se musí ukázat v přípravných zápasech. Potřebujeme je vidět při zápasech a poté se rozhodne, zda na testu uspěli či nikoliv. Počítáme s tím, že nastoupí v úvodních třech zápasech přípravy. Jsou s tím srozuměni, že jdou sem zabojovat o místo v sestavě,“ upřesnil kouč Svoboda.

Na úvodním tréninku bude kompletních pět pětek a dva brankáři. Úvodní týden přípravy budou scházet reprezentanti do 19 let obránce Jan Dluhoš a útočník Jan Václavek, kteří jsou na přípravném kempu v Litoměřicích a poté je čeká Turnaj čtyř zemí ve Švýcarsku. „Máme možnost doplnit hráčský kádr i pomocí mladých hráčů, kteří jsou na zkoušce v Přerově nebo Porubě. V přípravných zápasech vyzkoušíme i řadu hráčů, které máme v portfoliu střídavých startů. Určitě to bude živý proces,“ řekl jednapadesátiletý trenér.

Na rozdíl od loňské extraligové sezony, kdy byl termínový kalendář ovlivněn zimní olympiádou, startuje extraliga tradičně v polovině září. „Letos jsme vynechali týden suché přípravy před nástupem na led. Bohatě nám bude stačit, šest až sedm týdnů přípravy na ledě. Výhodou je, že máme dostatek času do extraligového startu. I když odešli někteří hráči, jsem přesvědčen, že tým není špatný a bude opět konkurenceschopný,“ uvedl Robert Svoboda. Šéf zlínské střídačky strávil dovolenou u moře. „Báječně jsem si odpočinul, zkrátka pohodička s vypnutým mobilem a bez internetu. Balzám na vyčistění hlavy.“

Aktuální kádr Berani Zlín v přípravě na ledě v extraligovém ročníku 2018/2019:

Brankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala

Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs (Lotyšsko), Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Martin Matějíček, Tomáš Valenta, Jan Dluhoš

Útočníci: Antonín Honejsek, Michal Poletín, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Tomáš Fořt, Michal Popelka, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Nicolas Werbik, Jan Václavek, Jiří Karafiát, Edgars Kulda (Lotyšsko – zkouška), Radovan Puliš (Slovensko – zkouška).

Změny v hráčském kádru:
Odchody: Libor Kašík (Amur Chabarovsk/KHL), Roberts Bukarts (HC Oceláři Třinec), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Ondřej Veselý (ukončil hráčskou kariéru), Pavel Klhůfek (Chomutov), Radoslav Illo. Příchody: Jakub Sedláček (Slovan Bratislava/KHL), Michal Poletín (Chomutov), Jakub Herman (Olomouc), Nicolas Werbik (Des Moines Buccaneers/USHL), Jakub Šlahař (Přerov/WSM liga). Na zkoušku: Edgars Kulda (Dinamo Riga/KHL), Radovan Puliš (HKm Zvolen/Slovensko).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient